بهترین مدل چیدمان ، طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق پذیرایی

دکوراسیون اتاق پذیرایی یکی از مهم‌ ترین قسمت های طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل است . از آنجایی که اتاق پذیرایی مهم ترین و حساس ترین نقطه منزل و مرکز توجه آن محسوب می شود باید در چیدمان و طراحی دکوراسیون آن نهایت دقت و توجه خود را به کار گیرید . دکوراسیون این مکان می تواند در حال و هوای منزل تاثیر زیادی داشته باشد و اگر در چیدمان آن وقت و انرژی زیادی صرف کنید می تواند دید مهمانان را نسبت به سلیقه شما مثبت جلوه دهد و شما را تحسین کنند . برای اینکه یک دکوراسیون جذاب و شیک داشته باشید باید وسایل آن را با دقت و آگاهی کامل خریداری کنید و هر کدام را در جای صحیح و مناسب خود قرار دهید .

دکوراسیون اتاق پذیرایی
دکوراسیون اتاق پذیرایی

انتخاب سبک مناسب

برای شروع به چیدمان دکورسیون پذیرایی ابتدا باید یک سبک مناسب را با توجه به علاقه و سلیقه ای که دارید انتخاب کنید . دو سبک مدرن و کلاسیک از سبک های دکوراسیون داخلی هستند . در سبک دکوراسیون مدرن از خطوط صاف و مستقیم استفاده می شود در این سبک از طرح های ساده برای مبلمان استفاده می شود و رنگ های براق و شفاف بیشتر استفاده می کنند . سبک دکوراسیون کلاسیک همان سبک سلطنتی است که در آن از تجملات و زرق و برق به مقدار زیادی استفاده می کنند . برای سبک کلاسیک باید مبلمان سلطنتی خریداری کنید و از وسایل و تزیینات پر زرق و برق استفاده کنید .

جدیدترین مدلها قیمت و خرید مبل با ارسال رایگان

حتما بخوانید : بازار مبل دلاوران

توجه به ابعاد فضای پذیرایی

بعد از اینکه سبک مورد نظرتان را انتخاب کردید باید به خرید وسایل مورد نیاز برای چیدمان دکوراسیون بروید . قبل از رفتن به خرید حتما ابعاد فضای پذیرایی را اندازه گیری کنید و با توجه به ابعادی که در اختیار دارید وسایل و مبلمان را انتخاب کنید . اگر اندازه وسایل متناسب با ابعاد فضایی که در اختیار دارید نباشد هم در چیدمان آن به مشکل بر می خورید و هم دکوراسیونتان زیبا و مطلوب از آب در نخواهد آمد .

دکوراسیون اتاق پذیرایی
دکوراسیون اتاق پذیرایی

چیدن مبلمان در اتاق پذیرایی

چیدمان مبلمان در پذیرایی اهمیت زیادی دارد و می تواند دکوراسیون پذیرایی را به طور کلی تغییر دهد . امروزه در همه ی خانه ها ، حتی منازل و آپارتمان های کوچک مبلمان جز وسایل اصلی و جدایی ناپذیر اتاق پذیرایی هستند . موضوع مهم چیدمان صحیح مبلمان در پذیرایی است ، ممکن است بعضی افراد مبلمان زیبا و گران قیمتی خریداری کنند و آن را بطور صحیح و با اصول خاص چیدمان مبلمان نچیده باشند همین باعث می شود دکوراسیون زیبایی نداشته باشند و دکوراسیونی که مدنظرشان بوده را ایجاد نکرده باشند . برای چیدمان بهتر مبلمان قواعد زیر را رعایت کنید .

  • برای چیدمان مبلمان دقت کنید که مبل ها را با توجه به مرکز فضا بچینید و از قرار دادن قطاری آنها در کنار دیوار پرهیز کنید چون اینکار باعث می شود فضای پذیرایی شبیه به یک ایستگاه قطار شود و زیبایی خاصی نداشته باشد .
  • در کنار مبلمان از اکسسوری و تزیینات زیبا مثل تابلو های هنری و مجسمه ها استفاده کنید تا فضا از بی روح بودن دربیاید و جان بگیرید . دقت کنید وسایل تزیینی هم مطابق به سبک دکوراسیون فضا انتخاب شده باشند و هماهنگی کامل داشته باشند .
  • اگر یک پذیرایی بزرگ دارید که پنجره های زیادی دارد مبلمان را در مرکز فضا طوری بچینید که مبل ها روبروی هم باشند و فاصله بین آنها به اندازی باشد که افراد به راحتی بتوانند با هم گفتگو کنند .
  • برای فضاهای پذیرایی کوچک بهتر است از مبلمان کلاسیک و ساده انتخاب کنید که جای کمتری بگیرند و رنگ آنها را از بین رنگ های روشن انتخاب کنید تا فضا بزرگتر دیده شود . هر چه فضا خلوت تر باشد هم آرلامش بیشتری دارد و هم زیباتر و شیک تر است .
چیدمان مبلمان
چیدمان مبلمان

محل قرار دادن تلویزیون در اتاق پذیرایی

تلویزیون معمولا نقطه کانونی پذیرایی است و باید در محلی قرار داده شود که رفت و آمد کمتر باشد تا افراد با آرامش بیشتری از تماشای آن لذت ببرند . اگر تلویزیون در راستای محور طولی اتاق قرار داده شود بهتر است و به شما این امکان را می دهد که مبلمان را به صورت بهتری بچینید .

جدیدترین مدلها قیمت و خرید میز تلویزیون با ارسال رایگان

حتما بخوانید : دکوراسیون داخلی منزل

نورپردازی اتاق پذیرایی

نورپردازی یکی از اصول مهمی است که در دکوراسیون پذیرایی اهمیت زیادی دارد . نورپردازی صحیح و اصولی فضا را زیبا و چشمگیر خواهد کرد . برای نورپردازی پذیرایی باید از منابع نور مختلف استفاده کنید تا رنگ ها نمایان شوند و جلوه بیشتری به محیط بدهند . برای جلب توجه مهمان ها کانون تمرکز نور پذیرایی را روی میز پذیرایی در نظر بگیرید . لوستر های زرق و برق دار برای پذیرایی خیلی مناسبند ولی لامپ های ولتاژ بالا استفاده نکنید چون نور آنها چشم را اذیت می کند .

چیدمان پذیرایی
چیدمان پذیرایی

دیدگاهتان را بنویسید

با توجه به نوسان قیمتها لطفا قبل از ثبت سفارش خود استعلام قیمت بگیرید
+