دکوراسیون چیست ؟

دکوراسیون به معنای هماهنگ سازی و به جلوه درآوردن رنگ های مختلف و وسایل موجود در منزل یا هر فضای خاص دیگری مانند یک سالن یا دفتر کار است به صورتی هارمونیک و هنرمندانه.

طراحی داخلی به چه معناست؟

طراحی داخلی به مجموعه ای از کارها گفته می شود که با موضوع مورد نظر در ارتباط می باشند و به فضاهای مختلف مرتبط با انسان نظم میدهند و آنها را تنظیم می کنند. طراح داخلی فردی است که این فعالیت ها را معرفی می کند و با توجه به دانش و تخصصی که دارد آنها را هماهنگ و مدیریت می کند. وقتی که می خواهیم منزل مان را به بهترین روش دیزاین کنیم و مبلمان را بچینیم همانند یک طراح دکوراسیون داخلی منزل عمل میکنیم.

سبک دکوراسیون

دکوراسیون داخلی دارای سبک های مختلفی می باشد که تعداد آنها بسیار زیاد است، در این مقاله چند نمونه از معروف ترین سبک های دکوراسیون داخلی را برای تان معرفی می کنیم.

سبک دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون مدرن یکی از سبک های محبوب و پرطرفدار است که در اکثر منازل دیده می شود. استفاده بهینه از فضا و کاربردی بودن یکی از ویژگی های بارز این سبک است. در سبک مدرن از خطوط مشخص و صاف استفاده می کنند و سعی می شود که از حداقل تعداد رنگ ها استفاده شود. در سبک مدرن سادگی یکی از اولویت هاست و از شلوغی فضا جلوگیری می شود.

دکوراسیون داخلی مدرن

سبک دکوراسیون معاصر و امروزی

سبک معاصر یکی از زیر مجموعه های سبک مدرن است که سبکی ساده و بی آلایش و در عین حال شیک و زیبا است. در سبک معاصر از خطوط شکسته و منحنی استفاده می شود و همه چیز در زمان حال طراحی می شود. رنگ های سفید و کرم و تم های آنها از جمله رنگ های پرکاربرد در این سبک هستند.

دکوراسیون معاصر و امروزی

سبک دکوراسیون مینیمال

سبک مینیمال یکی از سبک های جدید و محبوب است که طرفداران زیادی دارد. در این سبک همه چیز ساده و بدون آلایش است و سعی میشود از فضای موجود حداکثر استفاده برده شود. در سبک مینیمال وسایل غیر ضروری حذف می شود تا فضا برای قرار گرفتن وسایل ضروری باز شود. رنگ های استفاده شده در این سبک سطحی و گذرا می باشند. در این سبک همه وسایل از نوع کم جا انتخاب می شوند که برای خانه های آپارتمانی نقلی و کوچک مناسب است.

سبک دکوراسیون مینیمال

سبک دکوراسیون روستیک

سبک روستیک یکی از سبک هایی است که سرشار از سادگی و زیبایی است از طبیعت و خانه های روستایی الهام می گیرد. در سبک روستیک از موادی مانند چوب های فرسوده ، سنگ ، بتن ، کنف و پشم استفاده می شود و اکثر رنگ های خنثی در آن به کار میرود. رنگ دیوار ها سفید و یا تزئین شده با چوب و سنگ است. پنجره خانه ها در این سبک همانند خانه های روستایی بزرگ انتخاب می شود تا نور طبیعی به فضای داخلی منزل تابیده شود.

سبک کلاسیک یکی از سبک های زیبا و تاریخی است. دیوارها با قابهای تزئین شده و بزرگ آراسته می شوند و برای کف از سنگهایی مانند مرمر استفاده می شود. رنگ های به کار رفته در سبک کلاسیک بیشتر از تم رنگ قهوه ای انتخاب می‌شوند. استفاده از فرش های ایرانی یکی از ویژگی های بارز سبک دکوراسیون کلاسیک در منازل ایرانی می باشد. مبلمان کلاسیک استفاده شده در این سبک دارای تاج بلند و منبت کاری شده هستند.

دکوراسیون روستیک

سبک دکوراسیون سلطنتی

دکوراسیون سلطنتی یکی از سبک های محبوب می باشد که دارای تجملات و تزیینات زیادی است. در سبک سلطنتی مبلمان و سایر وسایل دارایی منبت کاری و نقش های زیادی می باشند که جاگیر هستند و برای خانه های بزرگ مناسبند.

دکوراسیون سلطنتی

سبک دکوراسیون اسکاندیناویایی

سبک اسکاندیناویایی شبیه روستیک است و سادگی و زیبایی خاصی دارد. در این سبک برای کفپوش همه قسمتهای فضا بجز حمام و سرویس بهداشتی از کفپوش های چوبی استفاده می شود. رنگ دیوار ها سفید و خاکستری انتخاب می شوند و از رنگ های روشن برای سایر وسایل استفاده می شود. استفاده از شومینه یکی دیگر از ویژگی های این سبک است.

دکوراسیون اسکاندیناویایی

اصول چیدمان دکوراسیون منزل

اولین گام در چیدمان دکوراسیون منزل این است که سبک دکوراسیون داخلی مورد نظرتان را انتخاب کنید. سبک های مختلفی برای چیدمان منزل وجود دارد که باید بر اساس سلیقه شخصی یکی از آنها را انتخاب کنید و وسایل منزل تان را با توجه به آن سبک خریداری کنید. انتخاب رنگ مناسب یکی دیگر از فاکتور هایی است  که باید در هنگام چیدمان دکوراسیون منزل به آن توجه کنید، رنگ ها هم روی روحیه افراد تاثیر دارند و هم به زیبایی دکوراسیون منزل کمک می کنند که نباید از آنها غافل شد.

عرصه دکوراسیون

هر یک از قسمتهای مختلف خانه یا محل کار بنا به کارایی مورد نظر و میزان و چگونگی فضا، دکوراسیون مخصوص به خود را نیاز دارد بطوری که به کلیت یک طرح بزرگتر و دکوراسیون کلی آن مکان هیچگونه آسیبی وارد نشود.

دکوراسیون ورودی منزل

قسمت ورودی یکی از قسمتهای مهم  هر خانه ای است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود. اگر قسمت ورودی خانه پله دارد با استفاده از رنگ های گرم فضای آن را برای مهمانان تان گرم و صمیمی کنید. اگر ورودی دارای فضای بزرگیست می توانید از رنگهای سرد استفاده کنید و فضای آن را با وسایلی مانند آینه و کنسول و یک جاکفشی جادار زیبا با سلیقه خودتان بچینید.

دکوراسیون ورودی منزل

دکوراسیون اتاق پذیرایی

قسمت پذیرایی یکی از مهمترین قسمت های هر خانه‌ای است که چیدمان دکوراسیون آن باید به بهترین نحو انجام شود.

برای چیدمان دکوراسیون پذیرایی بر اساس سبک انتخابی وسایل آن را تهیه کنید. مهم ترین وسیله ای که در قسمت پذیرایی قرار داده میشود مبلمان است. ابتدا مبل ها را با توجه به نقطه کانونی نشیمن بچینید و سپس وسایل دیگر را مطابق با مبلمان در جای مناسب قرار دهید. اگر فضای پذیرایی کوچک باشد باید در چیدمان آن دقت بیشتری به خرج دهید. مبلمان ال یکی از مدل های مناسب برای اتاق های کوچک است که باعث می شود از فضای موجود استفاده بهینه شود.

دکوراسیون تاق پذیرایی

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب باید به گونه ای باشد که آرامش لازم را برای خواب و استراحت افراد تامین کند. سرویس خواب باید به صورت بسیار کاربردی و راحت و استاندارد انتخاب شود. رنگ هایی که برای اتاق خواب استفاده می شوند باید حس آرامش ایجاد کنند ، از  انتخاب رنگ های تند و زننده خودداری کنید. اگر برای مطالعه نیز از اتاق خواب استفاده می کنید باید به نور آن توجه کنید که به اندازه کافی باشد تا چشم هایتان آسیب نبیند.

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه یکی از محل هایی است که دکوراسیون آن باید به صورت بسیار کاربردی انتخاب شود. قسمتهای مختلف دکوراسیون آشپزخانه مانند کابینت آشپزخانه، اپن، پرده و وسایل دیگر همگی باید با دقت و وسواس زیادی انتخاب شوند. همه این وسایل را با توجه به متراژ آشپزخانه انتخاب کنید تا از شلوغ شدن فضای آشپزخانه جلوگیری شود. استفاده از رنگ های روشن مانند سفید، طوسی و نقره ای یا طلایی برای آشپزخانه بسیار مناسب هستند و فضا را روشن تر نشان می دهند. اگر سبک دکوراسیون منزلتان کلاسیک است کابینت های چوبی ممبران بهترین گزینه برای این سبک هستند. برای آشپزخانه های مدرن رنگ های خنثی، شاد و روشن فضای بسیار دلنشینی را خلق می کنند.

دکوراسیون آشپزخانه

دی ایران علاوه بر فروش آنلاین مبلمان در عرصه مجله دکوراسیون نیز فعال است . بهترین ایده ها را برای دکوراسیون خانه و محل کار شما بهمراه محصولات مورد نیاز را در مجموعه دی ایران جمع آوری کرده ایم . تا ایده همنوا با سلیقه خود را دریافت نمایید و با مشاوره همکاران مجرب ما مبلمان مورد نیاز خود را در میان انبوهی از محصولات انتخاب نمایید .