زیبایی و تمیزی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی بعنوان بخش مهمی از دکوراسیون داخلی منزل به اندازه سایر قسمت ها اهمیت دارد و باید برای آن کمی وقت و هزینه در نظر بگیریم تا هنگام استفاده از آن حس آرامش و تمیزی آن به ما منتقل شود .

همچنین بخوانید : دکوراسیون اتاق پذیرایی

حمام را می توان محلی برای استراحت و گرفتن انرژی از آب تلقی کرد و این امر باعث می شود دکوراسیون آن اهمیت زیادی پیدا کند . حمام یک مکان مناسب برای کاهش سطح استرس و افزایش سلامتی افراد است .

همچنین بخوانید : دکوراسیون اتاق خواب

امروزه خانه ها کوچک و آپارتمانی شده اند و فضای کمتری به حمام و سرویس بهداشتی اختصاص داده می شود ، به همین علت انتخاب دکوراسیون آن مشکل است و باید با دقت بیشتری انجام شود به گونه ای که همه ی وسایل ضروری و لازم در جای مناسب قرار داده شوند .

همچنین بخوانید : دکوراسیون آشپزخانه

سرویس بهداشتی و حمام

اصول طراحی سرویس بهداشتی

در طراحی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی باید از همام ابتدای ساخت و انتخاب کاشی و سرامیک برای آن دقت کنیم و بهترین مدل ها را با توجه به نوع دکوراسیونی که در نظر گرفته ایم انتخاب کنیم . انتخاب کاشی ها در ابعاد بزرگ و رنگ روشن می تواند فضایی روشن و دلباز ایجاد کند . داشتن یک نورگیر یا پنجره باعث می شود نور طبیعی به محیط وارد شود و همچنین به تهویه هوا نیز کمک می کند . استفاده از آینه و نورپردازی دور آن می تواند فضای زیبا و لذت بخشی خلق کند .

همچنین بخوانید : دکوراسیون اتاق کودک

طراحی سرویس بهداشتی

رنگ دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

کاشی و سرامیک ، وان حمام ، روشویی و وسایل و تزیینات حمام از تنوع رنگ بالایی برخوردارند به همین علت خیلی ها در انتخاب رنگ اجزای دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی با تردید روبرو می شوند . برای اینکه بتوانید رنگ آنها را انتخاب کنید یک رنگ را به عنوان رنگ اصلی و غالب در نظر بگیرید که بیشترین سطح حمام و سرویس بهداشتی را در بربگیرد . رنگ اصلی را از رنگ های خنثی و روشن انتخاب کنید تا فضا بزرگتر به چشم بیاید . اگر رنگ اصلی شامل دیوار ها و سقف باشد دومین رنگ که باید رنگی مشابه رنگ اصلی باشد شامل کف ، وان و کاسه توالت می شود . رنگ ثانویه می تواند کرم ، خاکستری و یا سفید باشد . سعی کنید همیشه رنگ هایی انتخاب کنید که از مد نمی افتند زیرا عوض کردن کاشی و وان هزینه بر خواهد بود . در انتها یک یا دو رنگ جذاب و شاد مثل صورتی ، سرخابی و نارنجی را با حوله ، روشویی ، جا صابونی و نگهدارنده دستمال که سطح کمی از فضای دکوراسیون را تشکیل می دهند به کار ببرید .

رنگ دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام

تزیینات حمام و سرویس بهداشتی

استفاده از وسایل دکوری و تزیینات در حمام و سرویس بهداشتی نباید فراموش شود . می توانید از پرده های زیبای طرح دار ، تابلو و نقاشی و … استفاده کنید . همچنین می توان از کاغذ دیواری برای تزیین دیوار های این محیط استفاده کرد فقط باید دقت کنید کاغذ دیواری ضد آب باشد و در معرض آب و رطوبت آسیب نبیند . برای هماهنگی بیشتر رنگ و طرح پرده دوش ، کاغذ دیواری و سایر تزیینات را با رنگ وسایل کوچک موجود در این مکان مثل سطل زباله و نگهدارنده دستمال و حوله ست انتخاب کنید .

تزئینات سرویس بهداشتی و حمام

نورپردازی حمام و سرویس بهداشتی

حمام و سرویس بهداشتی ها یا پنجره های کوچکی دارند و یا اصلا پنجره ندارند که نور طبیعی وارد محیط شود به همین منظور باید از نور مصنوعی استفاده شود و نورپردازی آن درست و اصولی اجرا گردد . اطراف آینه روشویی باید نور کافی داشته باشد و طوری باشد روی آینه سایه نیفتد و بتوانید صورت خود را درست و به رنگ اصلی آن ببینید ، برای این منظور می توانید یک لامپ مهتابی با نور مناسب بالای آن نصب کنید و یا دو طرف آینه دیوار کوب با لامپ سفید نصب کنید . برای تکمیل نور محیط از آویز ها و چراغ های سقفی استفاده کنید بطوری که تمام محیط نور کافی داشته باشد . بالای وان یک چراغ توکار ضد آب نصب کنید تا فضای این بخش کاملا روشن باشد .

نورپردازی سرویس بهداشتی و حمام

انتخاب طرح و رنگ شیرآلات

مدل و رنگ شیرآلات تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون این بخش دارد . اجزای کوچک این بخش را به سلیقه خودتان و از رنگ های زیبا و شاد انتخاب کنید تا محیط از یکنواختی خارج شده و زیبایی بیشتری داشته باشد . با توجه به سبک دکوراسیونتان برای سبک مدرن از شیرآلات مدرن استیل و کروم که دارای خطوط صاف هستند انتخاب کنید و برای سبک کلاسیک از شیرآلات برنج و نیکل که گران قیمت هم هستند و جلوه زیبایی دارند استفاده کنید .

طرح و رنگ شیرآلات

چیدمان حمام و سرویس بهداشتی

وسایل لازم و ضروری باید بصورت منظم و مرتب چیده شوند . برای نظم دادن به این محیط می توانید از تجهیزات مختلفی استفاده کنید که یکی از آنها روشویی های کابینت دار است . این وسیله فضای مناسبی را برای قرار دادن انواع مواد شوینده و وسایل بهداشتی فراهم می کند .

  • برای نظم دادن به داخل کابینت نیز می توانید از نظم دهنده هایی که قفسه بندی شده هستند بهره بگیرید و وسایل را از هم مجزا کنید و مرتب داخل آن بچینید .
  • روی روشویی نیز وسایل باید بصورت یکپارچه و داخل یک وسیله مرتب چیده شوند تا نمای بهتری ایجاد شود .
  • چیدمان سرویس بهداشتی وحمام
  • از کنج های دیوار نیز قافل نشوید و با نصب قفسه های مخصوص کنج ، طبقاتی برای قرار دادن وسایل ضروری و یا وسایل دکوری ایجاد کنید .
  • قسمت بالای سرویس فرنگی معمولا بلا استفاده می ماند که می توانید با نصب قفسه ها و شلف های دیواری استفاده بهینه از این فضا ببرید و وسایل و لوازم را روی آنها بچینید .
  • برای لباس های چرک که نیاز به شست و شو دارند سبد مخصوصی تهیه کنید و لباس ها را در آن قرار دهید تا از آشفتگی و بی نظمی محیط جلوگیری شود .

مشاهده و خرید با دسته بندی