انتخاب مدل دکوراسیون یکی از دغدغه های صاحبان شرکت ها و محیط های اداری است که آن را تحت عنوان دکوراسیون اداری مورد بررسی قرار میدهیم . دفتر کار مکانی است که افراد 8 ساعت از روز را در آن سپری می کنند و باید دکوراسیون آن طوری طراحی شود که که به محیطی لذت بخش تبدیل شود و یک مکان اجباری برای کار کردن و محیطی کسالت بار نباشد . با طراحی دکوراسیون محل کار به بهترین شکل می توانید اعتماد مشتری را به خود جلب کنید . برای اینکه بتوانید بهترین دکوراسیون را برای دفتر کارتان اجرا کنید این توصیه ها را به کار بگیرید تا کسب و کار موفق تری داشته باشید .

دکوراسیون اداری در دفتر کار مدیریت

دکوراسیون دفتر کار می تواند با ارباب رجوع  ارتباط برقرار کند و نشان دهد که فرد مدیری که در آنجاست چقدر عشق و علاقه به کارش دارد و اینکه فرد شاد و یا غمگینی است . دکوراسیون اتاق اگر به نحو صحیحی اجرا شده باشد می تواند فرد را مجاب کند که با شما قرارداد همکاری امضا کند و یا برعکس او را از ورود به آنجا پشیمان کند .

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی منزل

ورودی دفتر کار در دکوراسیون اداری

اولین موردی که باید به آن توجه شود ورودی دفتر کار است که باید به قدری جذاب باشد که مراجعه کنند گان از ورود به این محل لذت ببرند و تمایل و رغبت بیشتری در آنها ایجاد شود . برای این قسمت می توانید یک تابلو نصب کنید که در آن اهداف و فعالیت هایتان نوشته شده باشد و همچنین می توانید از جملات انگیزشی در این تابلو استفاده کنید . مبلمان و دکوراسیون این قسمت را با وسواس بیشتری انتخاب کنید و به آن جذابیت بیشتری ببخشید .

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید انواع مبلمان خانگی و اداری

انتخاب رنگ اصولی در دکوراسیون اداری

رنگی که برای دفتر کار انتخاب می کنید اگر با برند شرکت هماهنگی داشته باشد و با آن ست شود خیلی بهتر است و تاثیر بیشتری روی افراد می گذارد و می تواند مشخص کننده اهداف شرکت و فعالیت کاری آن باشد . استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون دفتر کار باعث ایجاد آرامش در این محیط می شود و رنگ های قرمز ونارنجی در پس زمینه ، فضایی پر انرژی و با تحرک بالا ایجاد می کنند .

بیشتر بخوانید: مجله دکوراسیون

نورپردازی دکوراسیون اداری

نورپردازی یکی از اصول مهم طراحی داخلی دکوراسیون اداری است . بهترین دکوراسیون و مبلمان نیز بدون نور مناسب و کافی جلوه ای نخواهند داشت و علاوه بر این باید نور کافی و مناسب برای افراد فراهم باشد تا هنگام کار چشم آنها آسیب نبیند . نور طبیعی بهترین نور برای محیط است که اگر اتاق پنجره کافی داشته باشد با کنار زدن پرده ها این نور می تواند فضا را روشن کند و با اضافه کردن نورهای مصنوعی ، نور فضا تکمیل خواهد شد .

تزیین دیوار دفتر کار

برای تزیین دیوار های محیط کار می توانید از آثار هنری مانند تابلوهای نقاشی استفاده کنید تا فضایی متفکرانه و لذت بخش ایجاد شود . استفاده از آثار هنری اثر دراماتیکی بر کل فضای کاری دارند . اگر علاقه مند به محیطی ساده هستید می توانید تابلوها را از انواع سیاه و سفید انتخاب کنید . با نصب تابلوهای پر جنب و جوش بر روی دیوار ها هر بار که چشمتان به آن می افتد انرژی تازه ای خواهید گرفت .

استفاده از مبلمان راحت

با انتخاب مبلمان و میز و صندلی های استاندارد که طبق آرگونومی بدن طراحی وساخته شده اند پرسنلی که از آنها استفاده می کنند احساس رخوت نخواهند کرد و می توانند ساعت ها روی آنها بنشینند بدون اینکه بدن آنها دچار آسیب شود . هنگام خرید مبلمان اداری به دنبال مدل هایی باشید که با فعالیت و نام تجاری شرکت همخوانی بیشتری داشته باشند و علاوه بر زیبایی کاملا راحت باشند تا بازدهی شرکت بالاتر برود . صندلی های تنظیم شونده و دارای جک انتخاب مناسبی هستند و افراد می توانند با توجه به بدن خودشان آنها را تنظیم کنند .

همچنین بخوانید : ویژگی های صندلی کامپیوتر

طراحی دفتر کار کوچک

برای طراحی دفاتر کوچک باید از فضایی که در اختیار دارید استفاده بهینه را ببرید . برای اینکار می توانید از شلف ها و قفسه های توکار استفاده کنید تا هم فضا منظم و مرتب باشد و هم با این کار از حداکثر فضا استفاده کرده اید . استفاده از آینه می تواند جو کلی فضای کار شما را تغییر بدهند و به بزرگتر به نظر رسیدن فضای اتاق کمک کند . رنگ هایی که برای اتاق های کوچک انتخاب می کنید هر چقدر روشن تر باشند فضا را بازتر و بزرگ تر جلوه خواهند داد .

طراحی دفتر کار کلاسیک

سبک کلاسیک یکی از سبک های محبوب طراحی داخلی است که با گذشت زمان از محبوبیت آن کم نشده است . استفاده از این سبک برای محیط های اداری نیز مرسوم است و طرفدارای زیادی دارد . در سبک کلاسیک نظم و ترتیب خیلی مهم است . برای اجرای سبک کلاسیک در دفتر کار یک نقطه کانونی در نظر بگیرید . یک میز و یا شی که جلب توجه کند می تواند به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته شود و بقیه اجزا و وسایل با توجه به آن چیده می شوند . رنگ هایی که برای سبک کلاسیک استفاده می شوند الهام گرفته از طبیعت هستند . زرد ، آبی ، سبز و قهوه ای و رنگ های خنثی مانند خاکستری از رنگ های رایج در سبک کلاسیک هستند . در مبلمان سبک کلاسیک از پارچه های مخمل و چرم استفاده می کنند و کفپوش ها از چوب و یا سنگ مرمر می باشند .

طراحی دفتر کار مدرن

در دفتر کار به سبک مدرن مبلمان اداری باید دارای سبک مدرن باشند و رنگ هایی که انتخاب می کنید جدید و ارامش بخش باشند . سعی کنید از تک رنگ استفاده نکنید و با انتخاب دو یا سه رنگ فضای مناسب و زیباتری ایجاد کنید . برای نظم دادن به اتاق از قفسه ها و دکوری ها بهره ببرید . در سبک مدرن می توانید برای تزیین اتاق از تابلوهای جدید و زیبا استفاده کنید و همچنین محلی را برای چسابدن یادداشت هایتان به دیوار در نظر بگیرید . می توانید میز کار را در جهتی قرار دهید که به چشم انداز بیرون دید داشته باشد و فضایی به دور از کسالت ایجاد کنید . با همین نکات ساده و پیش پا افتاده می توانید محیط کاری آرامشبخش و جذابی ایجاد کنید و کارتان را با لذت و میل بیشتری انجام دهید .

مشاهده و خرید با دسته بندی