دکوراسیون, دکوراسیون اتاق پذیرایی, دکوراسیون داخلی منزل

مزایا و معایب مبل پلیمری

مزایا و معایب مبل پلیمری

بسیاری از تولیدکنندگان به دلیل اهمیت بالای محیط زیست به دنبال تولید مبلمان از متریالی به غیر از چوب می باشند و همچنین بسیاری از خریداران مبلمان برایشان مهم هست که برای تولید مبل خریداری شده چوب درختی قطع نشده باشد. پلیمر یکی از بهترین مواد مصنوعی می باشد که جایگزین مناسبی برای چوب و فلز است و در صنعت مبلمان از آن استفاده می شود. مبلمان پلیمری نیز مانند سایر مبلمان دارای مزایا و معایبی می باشند ، در این مقاله با مزایا و معایب مبل پلیمری آشنا خواهید شد.

قیمت مبلپلیمر چیست؟

قبل از اینکه به بررسی مزایا و معایب مبل پلیمری بپردازیم بهتر است با پلیمر آشنا شوید پلیمر یکی از متریالهایی است که ظاهری شبیه به چوب دارد ولی هیچ نوع چوبی در تولید آن استفاده نشده است و در فرآیند تولید آن هیچ آسیبی به محیط زیست نرسیده است ، به همین دلیل بهترین جایگزین برای چوب می باشد، پلیمر هم ظاهر چوب را دارد و هم مقاومت بالایی دارد و هم اینکه قابل شستشو می باشد.

پلیمر دارای دو نوع طبیعی و مصنوعی است که بهترین نوع مصنوعی آن پلاستیک است. پلیمری که در ساخت مبلمان به کار میرود ABS نام دارد و مقاومت بالایی در برابر حرارت و واکنش های شیمیایی دارا می باشد. این ماده در برابر فشار استحکام کافی دارد و شکل پذیری خوبی نیز دارد.

مزایای مبل پلیمریمزایای مبل پلیمری

مبلمات پلیمری را میتوان مشابه مبلمان چوبی دانست که دارای مزیت های بیشتری نسبت به مبلمان چوبی می باشند. هنگامی که به ظاهر مبلمان پلیمری نگاه می کنید با مبلمان چوبی تفاوتی ندارند ، همانطور که از نام این مبلمان پیداست در ساخت آن از مواد پلیمری استفاده شده است که دوستدار محیط زیست می باشد و کمک زیادی به جلوگیری از قطع درختان می کند.

  • شکل پذیری

یکی از ویژگی های مهم پلیمر این است که شکل پذیری بالایی دارد به همین خاطر می توان طرح و نقش های متنوعی را بر روی آن اجرا کرد.

  • قابلیت شست و شو

همانطور که می دانید مبلمان چوبی قابل شستشو نیستند و در صورت شست و شو از عمر آنها کاسته می شود، ولی مبلمان پلیمری را می توان به راحتی شستشو داد و با شست و شو هیچ ایرادی پیدا نمی کنند.

در مناطق شرجی که رطوبت بالاست استفاده از مبلمان چوبی مناسب نیست زیرا رطوبت باعث پایین آمدن طول عمر چوب می شود، در صورتی که رطوبت هیچ تاثیری روی مبلمان پلیمری ندارد و این نوع مبل در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی بسیار مقاوم است.

  • مقاومت در برابر ضربه

مبلمان پلیمری در برابر ضربه و افتادن مقاومت بالایی دارند و این مزیت به قابلیت ارتجاعی و پرشی پلیمر برمیگردد.

  • جلوگیری از آسیب به محیط زیست

در تولید پلیمر هیچ درختی قطع نمی گردد و این یکی از مزیتهای مهم مبل پلیمری می باشد، با روی آوردن به مبلمان پلیمری جنگل های کمتری نابود خواهند شد.

  • معایب مبل پلیمرینصب و حمل و نقل آسان

مبلمان پلیمری بر خلاف مبل های چوبی حمل و نقل راحتی دارند شما می توانید محصول خود را در کارتون بسته بندی کنید و در منزل آن را باز کرده و با پیچ و مهره به هم متصل کنید. به همین دلیل این مبلمان برای کسانی که دائماً در حال اسباب کشی و جابجایی هستند مناسب می باشد. همچنین اگر قسمتی از مبل آسیب دیده باشد میتوانید آن را باز کنید و با یک قطعه نو عوض کنید.

  • قیمت مناسب

مبلمان پلیمری نسبت به مبلمان چوبی قیمت پایین تری دارند ، با مقایسه طول عمر مبلمان چوبی و مبلمان پلیمری به این نتیجه می‌رسیم که مبلمان پلیمری در مقایسه با مبل های چوبی بسیار خوش قیمت تر می باشند زیرا طول عمر محصولات پلیمری چندین برابر طول عمر محصولات چوبی است.

همچنین بخوانید :مزایا و معایب مبل چستر

معایب مبلمان پلیمری

مبلمان پلیمری مقاومت کمتری برای تحمل وزن و بار نسبت به مبلمان چوبی دارند و در مکان هایی که مبل باید وزن زیادی را تحمل کند قطعاً مبلمان چوبی عملکرد بهتری دارند.

مبلمان پلیمری طرح و نقش کمتری نسبت به مبلمان چوبی دارند و این ویژگی باعث قیمت ارزان تر مبلمان پلیمری نسبت به مبلمان چوبی شده است.

و در آخر باید بگوییم که انتخاب با شما است، با قرار دادن مزایا و معایب مبل پلیمری در کنار هم میتوانید خرید مطلوبی داشته باشید، اگر شما نیز از علاقه مندان به محیط زیست هستید و میخواهید درخت کمتری قطع شود با انتخاب مبلمان پلیمری به سلامت محیط زیست کمک خواهید کرد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *