دکوراسیون, دکوراسیون آشپزخانه, دکوراسیون داخلی منزل

شلف در دکوراسیون آشپزخانه

شلف آشپزخانه

شلف ها قفسه های افقی یا عمودی مسطحی هستند که معمولا برای تاثیر گذارتر کردن دکوراسیون آشپزخانه از آن ها استفاده میشود .شلف ها با براکت بر روی دیوار نصب می شوند و از آنها برای نگهداری اشیا و لوازم و همچنین برای قرار دادن وسایل دکوری و اکسسوریها استفاده می شود . شلف ها انواع مختلفی دارند و در قسمت های مختلف خانه نصب می شوند . شلف آشپزخانه که دارای طرح ها و رنگ های متنوع و زیبایی است که در مدل های مدرن و بروز تولید می شوند . علاوه بر طرح های ساده می توانید از طرح های جدید مشبک و مدور نیز استفاده کنید .

همچنین بخوانید : تزیین اپن آشپزخانه

همچنین بخوانید :کناف سقف آشپزخانه

شلف دیواری آشپزخانه

آشپزخانه از مهم ترین قسمت های خانه است که هم باید دارای نظم باشد و هم دکوراسیون آن زیبا و دلنشین باشد . در دکوراسیون های مدرن از قفسه های باز و شلف استفاده می کنند ، این مدل قفسه وشلف هم دسترسی به وسایل را آسانتر می کند و هم می توانید ظروف را به عنوان دکوری به نمایش بگذارید و جلوه زیبایی به دیزاین و دکوراسیون آشپزخانه بدهید . با این طراحی هم دکوراسیون زیباتری خواهید داشت وهم هزینه آن نسبت به انواع کابینت خیلی کمتر است . شلف های دیواری آشپزخانه از جنس چوب ، فلز ، شیشه و پی وی سی ساخته می شوند . شلف‌ها در شکل ها و مدل های مختلف مربع ، دایره ، بیضی ، طبقه‌ای وکنج  ساخته می شوند و در سه حالت دیواری ، رومیزی و ایستاده مورد استفاده قرار می‌گیرد .که نمونه دیواری آن طرفداران بیشتری دارد . شلف های دیواری هم جنبه تزیینی دارند و هم در فضا صرفه جویی می شود و فضایی زیادی از محیط آشپزخانه را اشغال نمی کنند .

کاربرد شلف در آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه با قفسه بندی باز و شلف مزایای زیادی دارد و می توان با استفاده از وسایل ساده و دم دستی دکور آشپزخانه را به نمایش گذاشت . البته در کنار شلف ها باید کابینت هم داشته باشیم تا بتوانیم به خوبی وسایل را بچینیم . استفاده از شلف در کنار کابینت ها و در فضاهایی که نمی توان کابینت نصب کرد و یا کابینت ها بلا استفاده می مانند می تواند هم به زیبایی بیشتر دکوراسیون آشپزخانه کمک کند و هم فضا را بازتر نشان دهد. در مورد شلفهایی که روی اپن آشپزخانه قرار میگیرد چون از سالن خانه به خوبی دیده میشود باید دکوراسیون اتاق پذیرایی نیز مد نظر باشد . از مزیت های دیگر شلف این است که می توانید به راحتی آنها را باز کنید و جا به جا کنید و دکوراسیون آشپزخانه را تغییر دهید .

در استفاده از شلف آشپزخانه نکات زیر را در نظر داشته باشید :

1 – اندازه گیری دقیق فضای آشپزخانه برای نصب شلف ها

2- هماهنگی بین شلف و اجزای دیگر آشپزخانه و طراحی مناسب آن

3 – ست کردن رنگ صفحه شلف ها با کابینت ها و وسایل دیگر دکوراسیون آشپزخانه

4 – تناسب بین تعداد طبقات و اندازه شلف ها با فضای آشپزخانه

5 – تعیین کنید چه وسایلی و با چه وزنی قرار است روی شلف ها قرار بگیرند و بر اساس آن مقاومت و جنس شلف ها را انتخاب کنید .

6 – رنگ شلف دیواری را متضاد با رنگ دیوار انتخاب کنید تا زیبایی آن نمایان شود .

همچنین بخوانید :سرامیک و کاشی آشپزخانه

همچنین بخوانید : مدل اپن آشپزخانه

شلف آشپزخانه را کجا نصب کنیم ؟

شلف های آشپزخانه را می توانید در مکانهای مختلف نصب کنید ولی اگر بتوانید آنها را در جاهای مناسب نصب کنید به نحوی که از فضاهای پرت استفاده بهینه را ببرید به زیبایی بیشتر دکوراسیون آشپزخانه نیز کمک کرده اید . در انتخاب شلف آشپزخانه باید آنها را در ابعاد مناسب انتخاب کنید همچنین باید دقت کنید شلف عمق کافی داشته باشد تا بتوانید وسایل را به راحتی و بدون امکان افتادن در آنها بچینید .

نصب شلف در اطراف پنجره : وجود پنجره ها  از مزایای آشپزخانه محسوب می شوند و با تابش نور طبیعی محیط آشپزخانه روشن و دلباز می شود . نصب کابینت ها در اطراف پنجره جلوی ورود نور به آشپزخانه را می گیرد ولی اگر به جای پنجره شلف نصب کنید این مشکل حل می شود و نور به راحتی وارد آشپزخانه می شود و همچنین اطراف پنجره هایی که در گوشه قرار دارند و امکان نصب کابینت نیست می توانید آنجا شلف نصب کنید .

همچنین بخوانید : لوستر و چراغ آویز آشپزخانه

همچنین بخوانید : انواع کابینت آشپزخانه

نصب شلف در اطراف هود : نصب شلف در اطراف هود می تواند دیزاین اطراف هود را زیباتر کند و به آن زیبایی بیشتری بدهد . می توانید در طبقه های این شلف ادویه و مواد لازم برای آشپزی را قرار دهید تا هنگام پخت و پز راحت تر به آنها دسترسی داشته باشید .

نصب شلف بالای سینک ظرفشویی : این مکان نیز یکی از مکان های پر استفاده است ، اگر بتوانید بالای آن به جای نصب کابینت های در دار شلف و قفسه های باز نصب کنید راحت تر می توانید از آنها استفاده کنید و همچنین دکوراسیون این قسمت را زیباتر خواهدکرد .

نصف شلف در فضاهای پرت : فضاهای زیادی در آشپزخانه وجود دارد که بلااستفاده مانده اند و امکان نصب کابینت در این مکان ها وجود ندارد ، می توانید برای این مکان ها شلف دیواری نصب کنید و به بهترین شکل از آنها استفاده کنید . همچنین فضاهای کنار کابینت های انتهایی که خالی مانده اند را می توانید به خوبی با شلف در اندازه دلخواه برای آن قسمت بپوشانید .

نصب شلف در بالای جزیره آشپزخانه : می توانید در قسمت بالای جزیره از شلف های آویزان استفاده کنید ولی باید آنها را با ارتفاع مناسب نصب کنید که مزاحمتی ایجاد نکنند . می توانید در این شلف ها ظروف پذیرایی را قرار دهید تا بتوانید به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید .

نصب شلف در گوشه های آشپزخانه : نصب شلف در گوشه های ال شکل آشپزخانه فکر خوبی است چون در این مکان نمی توانید در دو طرف دیوار ال شکل کابینت نصب کنید ولی با نصب شلف و قفسه های باز می توانید بهترین استفاده را از گوشه ها ببرید و دکوراسیون زیبایی ایجاد کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *