دکوراسیون, دکوراسیون آشپزخانه, دکوراسیون داخلی منزل

کابینت جزیره در دکوراسیون آشپزخانه

کابینت جزیره

امروزه در دکوراسیون آشپزخانه از شیوه های جدیدی برای قرار دادن کابینت ها استفاده می کنند و یک یا چند کابینت را در وسط آشپزخانه قرار می دهند که می توانید از آن برای قرار دادن گاز یا سینک ظرف شویی و یا میز ناهاری استفاده کرد . کابینت جزیره تاثیر زیادی روی دکوراسیون آشپزخانه می گذارد و مرکز توجه آشپزخانه است که باید در انتخاب آن دقت زیادی به خرج داد . ارتفاع استاندارد جزیره 90 تا 100 سانتیمتر است . اگر میخواهید در یک قسمت آن سینک و گاز قرار دهید و یک سمت صندلی ناهار خوری پایه بلند قرار دهید می توانید آن را به صورت  دو تکه طراحی کنید به این صورت که یک قسمت ارتفاع کمتری برای سینک یا گاز داشته باشد و یک قسمت دیگر ارتفاع بیشتری برای میز ناهار خوری با صندلی های پایه بلند داشته باشد . در اینجا 7 مدل کابینت جزیره مدرن را برایتان آورده ایم .

 طراحی کابینت جزیره آشپزخانه مدرن خاص هایگلاس

هایگلاس  شبیه ام دی اف است فقط لایه بیرونی آن از جنس پلکسی گلاس است . طراحی کابینت آشپزخانه مدرن با جزیره خاص هایگلاس برای فضاهای بزرگ انجام می شود . زیبایی و درخشش هیگلاس و داشتن تنوع بالا در طرح و رنگ هایگلاس را به متریالی پرطرفدار تبدیل کرده است .

همچنین بخوانید : لوستر و چراغ آویز آشپزخانه

همچنین بخوانید : انواع کابینت آشپزخانه

کابینت جزیره سفید

رنگ سفید می تواند حس پاکی و تمیزی را القا کند و احساس خوشایندی به افراد بدهد . استفاده از رنگ سفید برای کابینت ها آشپزخانه را دلباز و روشن نشان می دهد . مدل های جدید کابینت جزیره در طرح های متفاوت و زیبایی ساخته می شوند . برای خارج شدن محیط آشپزخانه از بی روح بودن می توانید مدل های کاشی بین کابینتی را از نمونه های شلوغ و طرح دار انتخاب کنید .

مدل جدید کابینت جزیره آشپزخانه با ترکیب چوب وفلز

ترکیب چوب و فلز به زیبایی و جذابیت دکوراسیون آشپزخانه کمک می کند . استفاده از المان های فلزی به همراه چوب می تواند طرح زیبایی خلق کند . مقدار فلز نباید خیلی زیاد باشد که فضا را بی روح کند و باید به قدری باشد که به کابینت ها مقاومت بدهد و حس خوبی در آشپزخانه ایجاد کند .

همچنین بخوانید :سرامیک و کاشی آشپزخانه

همچنین بخوانید : مدل اپن آشپزخانه

کابینت جزیره ساده

مدل های ساده و شیک کابینت جزیره می توانند دکوراسیون مدرن و شیکی خلق کنند . این مدل ها دارای فضای ذخیره سازی هستند و بسیاری از ظروف و وسایل آشپزخانه در آنها جا می گیرند . کابینت جزیره ساده را می توانید به راحتی با دکوراسیون های مختلف ست کنید .

کابینت جزیره مشکی

رنگ مشکی برای آشپزخانه های مدرن مناسب است ، استفاده از کابینت مشکی آشپزخانه را شیک و لوکس می کند . می توانید برای قسمت کانتر یک صفحه سفید انتخاب کنید تا فضا از تیرگی خارج شود . رنگ مشکی را از رنگ های براق انتخاب کنید تا فضا روشن تر دیده شود .

کابینت جزیره ال شکل

کابینت جدید جزیره ای ال شکل می تواند فضای آشپزخانه را تقسیم بندی کند و هر قسمت را از قسمت دیگر مستقل کند . با قرار دادن سینک ظرفشویی بر روی کابینت جزیره فضای مدرن و شیکی ایجاد می شود و می توانید از فضای پشت سینک نیز به عنوان میز ناهار خوری استفاده کنید . مدل های ال شکل برای فضاهای کوچک مناسب هستند و می توانید تعداد کابینت های بیشتری در این مدل داشته باشید .

همچنین بخوانید :شلف در دکوراسیون آشپزخانه

همچنین بخوانید :کناف سقف آشپزخانه

استفاده از کابینت جزیره به عنوان کانتر

از مدل های جدید کابینت جزیره می توانید به عنوان کانتر استفاده کنید و برای آن صندلی های مناسب انتخاب کنید و همچنین می توانید برای آن نشیمن در نظر بگیرید . در این صورت کابینت ها را به صورت متحرک می سازند و هنگام نیاز نشیمن ها را بیرون می کشند و از آنها استفاده می کنند .

همچنین بخوانید : تزیین اپن آشپزخانه

در مدل های جزیره باید برای قرار دادن سینک ظرف شویی لوله کشی های لازم در زیر آن انجام شود ولی هواستان باشد نمی توانید ظروف کثیف و نشسته را مدت طولانی در آن نگه دارید چون زشتی آن از همه جا دیده می شود و در معرض دید افراد و مهمانان است . اگر میخواهید گاز را روی جزیره نصب کنید از گاز های رومیزی انتخاب کنید تا نمای بهتری داشته باشد . نمونه های متحرک جزیره آشپزخانه دارای چرخ می باشند و می توانید به راحتی آنها را حرکت دهید و جا به جا کنید ولی در این صورت نمی توانید سینک و گاز را روی آن نصب کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *