دکوراسیون, دکوراسیون آشپزخانه, دکوراسیون داخلی منزل

مدل اپن آشپزخانه

اپن ام دی اف

اپن آشپزخانه جزء مهمی از دکوراسیون آشپزخانه است که روی دکوراسیون آشپزخانه و زیباتر دیده شدن آن تاثیر بسزایی دارد و باید یک سری ویژگی را دارا باشد تا بتواند به بهتر دیده شدن دکوراسیون آشپزخانه و نشیمن کمک کند . اپن آشپزخانه در ایران رواج دارد و کمتر در کشورهای خارجی استفاده می شود . در کشور های دیگر از یک کانتر در وسط آشپزخانه استفاده می کنند و از اپن خبری نیست . برای آپارتمان ها و خانه های کوچک امروزی اپن گزینه مناسبی است و کمتر می توان از کانتر در وسط استفاده کرد . در گذشته برای ساخت اپن از گچ کاری استفاده می کردند ولی امروزه طرح های جدید اپن آشپزخانه از چوب و یا کابینت ساخته می شوند .

همچنین بخوانید : تزیین اپن آشپزخانه

همچنین بخوانید :کناف سقف آشپزخانه

مدل های اپن آشپزخانه

آشپزخانه های اپن به سه دسته تقسیم می شوند :

1 –  اپن کاملاً باز

2 – اپن نیمه باز

3 – اپن با قابلیت بسته شدن

چیزی که به طور معمول رایج است اپن کاملا باز است . این مدل طوری طراحی شده است که از بیرون فضای آشپزخانه ، کابینت ها و وسایلی که داخل آشپزخانه قرار دارند دیده می شوند . این مدل اپن باعث می شوند فضای منزل دلبازتر و بزرگتر نشان داده شود . در اپن نیمه باز دید به آشپزخانه از چند طرف محدود می شود که این کار توسط دیوار و کابینت ها انجام می شود و در مدل اپن با قابلیت بسته شدن بوسیله یک پاراوان ، پرده ، کرکره و یا دیواره های متحرک می توانید آشپزخانه را به محیطی بسته تبدیل کنید . اپن آشپزخانه از متریال های مختلفی مانند چوب ، ام دی اف و سنگ ساخته می شوند که مدل های چوبی و ام دی اف از جدیدترین و زیباترین مدل های اپن آشپزخانه هستند .

اپن آشپزخانه ام دی اف

چیزی که در نگاه اول به سمت آشپزخانه به چشم می آید اپن آن است که به زیبایی بیشتر آشپزخانه و دکوراسیون منزل کمک می کند . اپن ها می توانند از متریال های مختلفی ساخته شوند ولی هر کدام معایبی دارند که در بین آنها استفاده از ام دی اف بهترین گزینه است . اپن ام دی اف هم می تواند به صورت مدرن ساخته شود و هم دارای طراحی و سبک کلاسیک باشد . در مدل های ام دی اف می توانید از متریال های دیگر نیز در کنار آن و ترکیب با آن استفاده کنید . استفاده از شیشه و آینه در کنار ورقه های ام دی اف می تواند زیبایی آن را دوچندان کند .

ابعاد اپن ام دی اف

ارتفاع اپن ام دی اف معمولا حدود 91 سانتیمتر است که برابر ارتفاع کابینت های زمینی است که با توجه به طرح و سبکی که برای آن در نظر می گیرند ممکن است در بعضی قسمت ها کوتاهتر و بلندتر باشد و فرم زیبایی به آن بدهد . اندازه عرض اپن نیزمعمولا برابر عرض کابینت ها است که چیزی در حدود 50 تا 60 سانتیمتر است که در صورت تمایل امکان عریض تر بودن آن وجود دارد .

کاربرد اپن آشپزخانه

مهم ترین کاربرد اپن این است که مرز بین آشپزخانه و پذیرایی مشخص می شود . همچنین می توانید از اپن برای قرار دادن ظروف و وسایل آشپزخانه استفاده کنید و از فضای موجود استفاده بهینه را ببرید . از کاربردهای دیگر اپن این است که می توانید با قرار دادن چند عدد صندلی از آن به عنوان میز ناهار خوری استفاده کنید .

تزیینات اپن

اپن آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت های آشپزخانه است که تزیین آن اهمیت زیادی دارد و باید به دقت انجام شود . در اینجا چند ایده را برای تزیین این مکان بیان می کنیم که می توانید از آنها ایده بگیرید .

  • استفاده از گل و گیاه

استفاده از یک گلدان زیبا با گل های طبیعی می تواند حال خوبی ایجاد کند و فضای آشپزخانه و اپن را تغییر دهد .

  • استفاده از شمع

شمع ها از وسایل تزیینی هستند که می توانند در هر فضایی قرار بگیرند و با روشن کردن آنها یک محیط زیبا و جذاب ایجاد می شود .

  • استفاده از ظرف های طبقه ای

ظرف هایی هستند که بصورت چند طبقه روی هم قرار می گیرند . استفاده از این ظرف ها می تواند ایده جالبی باشد . استفاده از این ظرف ها هم فضای ذخیره سازی بیشتری ایجاد می کند و هم به زیبایی اپن کمک می کند .

همچنین بخوانید :سرامیک و کاشی آشپزخانه
  • نورپردازی اپن

برای زیباتر دیده شدن اپن و تزیینات آن باید این مکان دارای نور کافی باشد و نورپردازی آن به شکل صحیحی انجام شود . می توانید چند لوستر مدرن و جمع و جور بالای اپن آشپزخانه نصب کنید تا هم نور کافی داشته باشید و هم فضا را زیباتر کنند .

  • استفاده از رنگ ها

سعی کنید وسایل رنگی و زیبایی که دارید را به طور هنرمندانه ای روی اپن بچینید . می توانید شیشه فلفل و ادویه جات با رنگ های مختلف را کنار هم قرار دهید و یا از ظرف های بلور و بانکه های شیشه ای برای این کار استفاده کنید و مواد رنگی را داخل آنها بریزید .

همچنین بخوانید : لوستر و چراغ آویز آشپزخانه

همچنین بخوانید : انواع کابینت آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *