دکوراسیون, دکوراسیون اتاق خواب, دکوراسیون داخلی منزل

تزیین اتاق خواب

چیدمان اتاق خواب

تزیین و چیدمان اتاق خواب بستگی به سلیقه شخصی افراد دارد . برای چیدمان اتاق خواب یک سری اصول کلی را می توانید در نظر داشته باشید تا اتاق خواب شما یک دکوراسیون شیک و جذاب و در عین حال راحت و آرامبخش داشته باشد . برای چیدن اتاق خواب بیشتر از هر چیزی راحتی و سلیقه خودتان مهم است زیرا در نهایت شما هستید که از اتاق خوابتان استفاده می کنید و دکوراسیون اتاق خواب باید به گونه ای باشد که در آن احساس راحتی داشته باشید و بعد از یک روز سخت کاری بتوانید نفسی تازه کنید و خستگی کار را از تنتان بیرون کنید .

همچنین بخوانید : طرح کناف اتاق خواب

همچنین بخوانید : کاغذ دیواری اتاق خواب

چیدمان اتاق خواب
چیدمان اتاق خواب

انتخاب سبک دکوراسیون اتاق خواب

برای شروع کار ابتدا یک سبک مناسب با سلیقه تان برای اتاق خواب و منزلتان انتخاب کنید . باید همه ی وسایل و جزییاتی که در اتاق خواب قرار می گیرند با هم هماهنگ باشند و دارای یک سبک کلی باشند . سبک دکوراسیون شما می تواند مدرن باشد و یا کلاسیک . انتخاب سبک به سلیقه افراد بستگی دارد . بعضی از افراد به تخت خواب ها و وسایل منبت کاری شده و دارای نقش و طرح علاقه دارند ، برای این افراد سبک کلاسیک مناسب است و افرادی که طرفدار مدل های امروزی و ساده هستند باید سبک مدرن را انتخاب کنند .

همچنین بخوانید : انواع مدل کمد دیواری

همچنین بخوانید : انتخاب فرش اتاق خواب دخترانه

چیدمان سرویس خواب

برای چیدمان اتاق خواب ابتدا باید از سرویس خواب شروع کنید . در بین اجزا و وسایلی که در اتاق خواب قرار می گیرند تخت خواب بزرگترین وسیله است که باید ابتدا آن را در جای مناسبش قرار دهید . تخت خواب باید در وسط بزرگترین دیوار اتاق قرار داده شود تا نمای اتاق زیباتر شود . بعد از قرار دادن تخت خواب پاتختی ها را در دو طرف تخت با فاصله مناسب قرار دهید . فاصله بین تخت خواب و پاتختی ها نباید خیلی زیاد و یا کم باشد . اگر فاصله زیاد باشد برای برداشتن وسایل از روی آن دست شما نمی رسد و اگر این فاصله خیلی کم باشد هنگام خواب دست شما به وسایل روی آن می خورد و روی زمین می افتند .

بعد از قرار دادن تخت و پاتختی کمد را در محلی کمی دورتر از تخت خواب قرار دهید که هنگام خواب خطری برایتان نداشته باشد و مابقی وسایل را با سلیقه در اتاق بچینید .

چیدمان اتاق خواب
چیدمان اتاق خواب

استفاده از تعداد زیادی بالشت

برای داشتن آرامش بیشتر و خواب راحت تعدادی بالشت روی تخت خوابتان قرار دهید . برای پرهیز از شلوغی ابتدا به فضای اتاق خواب و اندازه تخت خوابتان نگاهی بیندازید و تصمیم بگیرید چه تعداد بالشت و کوسن مناسب است . کوسن ها را از رنگ های متفاوت و زیبا انتخاب کنید تا هم راحتی شما هنگام خواب و استراحت فراهم شود و هم زیبایی بیشتری به دکوراسیون اتاق خوابتان بدهد .

نحوه قرار دادن آینه در اتاق خواب

آینه باید در محلی قرار گیرد که هنگام رفت و آمد در اتاق به آن برخورد نکنید همچنین باید طوری قرار داده شود که روبروی تخت نباشد و هنگام خوابیدن تصویرتان در آن نیفتد چراکه اتاق خواب محل خوابیدن و آرامش است و نباید مانعی برای آن وجود داشته باشد . اگر ارتفاع آینه زیاد است و بالاتر از تخت قرار می گیرد مشکلی ندارد ولی اگر هم سطح تخت است یا باید در جایی غیر از روبروی تخت قرار داده شود و یا هر شب هنگام خواب روی آن را بپوشانید .

چیدمان اتاق خواب
چیدمان اتاق خواب

رنگ اتاق خواب

انتخاب رنگ اتاق خواب بستگی به سلیقه افراد دارد . سعی کنید از رنگ های آرامبخش و ملایم بیشتر استفاده کنید و از رنگ های تند و جیغ دوری کنید چراکه اتاق خواب باید محلی پر از آرامش باشد تا بتوانید یک استراحت و خواب راحت داشته باشید .

همچنین بخوانید : انتخاب رنگ اتاق خواب عروس

همچنین بخوانید : دکوراسیون اتاق خواب عروس

تزیینات اتاق خواب

برای تزیین و اکسسوری اتاق خواب از چیزهایی که به آن علاقه دارید استفاده کنید . برای اتاق خواب عروس می توانید از شمع و گل استفاده کنید تا فضای رمانتیک و عاشقانه ای ایجاد شود . برای دیوار ها از قاب عکس های مورد علاقه تان بهره بگیرید . برای اتاق پسرانه نوجوان می توانید از پوستر های سه بعدی و یا توپ فوتبال و سایر چیزهایی که به آن علاقه دارند استفاده کنید .

چیدمان اتاق خواب نوجوان
چیدمان اتاق خواب نوجوان

چیدمان اتاق خواب کودک و نوجوان

اتاق خواب کودکان محلی است که فرزند شما بیشترین زمان را در آن سپری می کند و در انتخاب وسایل و چیدمان و رنگ ها باید دقت کنید . دکوراسیون و رنگ اتاق خواب روی شکل گیری شخصیت کودکان تاثیر می گذارد در دوران کودکی باید از رنگ های روشن و شاد استفاده کنید و دکوراسیون اتاق را طوری بچینید که دلباز باشد و ارامش بیشتری داشته باشد . برای سنین نوجوانی خودشان می توانند با سلیقه و علاقه خود اتاق را بچینند و رنگ آن را انتخاب کنند . برای پسران باید انرژیک بودن فضا را درنظر داشته باشید و از تزیینات و رنگ هایی با این مضنون استفاده کنید . برای دختران فضا باید همانند پرنسس ها و ملایم و آرامبخش باشد .

چیدمان اتاق خواب نوجوان
چیدمان اتاق خواب نوجوان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *