دکوراسیون, دکوراسیون اتاق خواب, دکوراسیون داخلی منزل

انتخاب رنگ در اتاق خواب دخترانه

رنگ اتاق خواب دخترانه

انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در طراحی دکوراسیون اتاق خواب به آن توجه شود . در انتخاب رنگ اتاق خواب علاوه بر در نظر گرفتن سلیقه فرد باید رنگی انتخاب کنید که آرامش بخش باشد و فضایی راحت و آرام برای خواب و استراحت ایجاد کند .

رنگ اتاق خواب دخترانه
رنگ اتاق خواب دخترانه

رنگ اتاق خواب دخترانه می تواند طیف وسیعی از رنگ ها را شامل شود . انتخاب رنگ بستگی به سلیقه و علاقه فرد دارد . رنگ سفید از جمله رنگ هایی است می توانید از ترکیب رنگ آن با سایر رنگ ها استفاده کنید . صورتی نیز رنگ مورد علاقه دخترهاست ولی ممکن است در مدت طولانی کسل کننده شود و همچنین شاید زیادی لوس باشد به همین منظور می توانید از ترکیب رنگ آن با نارنجی روشن استفاده کنید و فضای زیبایی ایجاد کنید این ترکیب رنگ ، مناسب دوران نوجوانی نیز می باشد . رنگ بنفش نیز از رنگ های زیبا برای دکوراسیون است ولی بنفش یکدست و یا تیره فضا را پریشان و ذهن را درگیر می کند برای جلوگیری از این حس رنگ بنفش را در کنار سایر رنگ ها مثل سفید استفاده کنید تا فضای آرامش بخش و زیبایی خلق شود و بیشتر برای فضای میز مطالعه از این رنگ استفاده کنید تا اثرات مثبت خود را بگذارد .

همچنین بخوانید : انتخاب رنگ اتاق خواب عروس

همچنین بخوانید : دکوراسیون اتاق خواب عروس

برای انتخاب رنگ دکوراسیون اتاق خواب فرزندتان ابتدا با تاثیرات رنگ ها آشنا شوید .

رنگ زرد : این رنگ باعث شادابی و سرزندگی می شود و برای اتاق خواب که محل استراحت و خوابیدن است نباید زیاد استفاده شود .

رنگ سبز : سبز رنگ طبیعت و سرسبزی و صلح و آرامش است رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب باعث آرامش و خواب راحت می شود .

رنگ آبی : آبی رنگ آرامش بخش است و جزء بهترین و مناسب ترین رنگ ها برای اتاق خواب است .

رنگ نارنجی : نارنجی نیز یک رنگ رمانتیک و نشاط آور است و برای افراد گوشه گیر و آرام می تواند مناسب باشد ولی در کل استفاده بیش از حد از این رنگ برای اتاق خواب مناسب نیست .

رنگ بنفش : بنفش هم نشاط آور است ولی به اندازه نارنجی جیغ نیست و می توانید از ترکیب رنگ آن برای اتاق خواب استفاده کنید .

رنگ قرمز : قرمز از جمله رنگ های جیغ و پر انرژی است و یک رنگ رمانتیک و عاشقانه نیز محسوب می شود و استفاده زیاد از آن برای اتاق خواب مناسب نیست .

 همچنین بخوانید : دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

همچنین بخوانید : تزئین اتاق خواب

رنگ اتاق خواب دخترانه
رنگ اتاق خواب دخترانه

اتاق خواب دخترانه صورتی

صورتی یکی از رنگ های دخترانه است و احساس پرنسس بودن را به دختر خانم ها القا می کند . این رنگ ممکن است خیلی لوس بنظر بیاید و بیشتر مناسب دختر بچه ها باشد . برای دختر خانم ها ترکیب رنگ صورتی و خاکستری جزء بهترین رنگ ها برای اتاق خواب دختران است و یک اتاق خواب زیبا و جذاب برایتان ایجاد می کند .

اتاق خواب دخترانه آبی

آبی جز رنگ های آرامبخش است و برای اتاق خواب می توانید از ترکیب رنگ آن با زرد استفاده کنید و یک فضای شاد و سرزنده ایجاد کنید .

اتاق خواب دخترانه یاسی

یاسی از طیف رنگ های بنفش است ، رنگ یاسی برای اتاق خواب دختران مناسب است . رنگ بنفش یک رنگ اغواگر است و ذهن را درگیر می کند و ممکن است باعث کابوس های شبانه شود ولی رنگ یاسی و ترکیب رنگ آن با خاکستری و بژ یک رنگ مناسب و آرامبخش برای اتاق خواب دخترانه است .

همچنین بخوانید : طرح کناف اتاق خواب

همچنین بخوانید : کاغذ دیواری اتاق خواب

رنگ اتاق خواب دخترانه
رنگ اتاق خواب دخترانه

اتاق خواب سبز و سبز پاستیلی

رنگ سبز پاستیلی یک رنگ زیبا برای اتاق خواب دخترانه است . رنگ سبز پاستیلی یک رنگ خنثی و سرد است و به راحتی با سایر رنگ ها هماهنگ و ترکیب می شود .

همچنین بخوانید : انواع مدل کمد دیواری

همچنین بخوانید : انتخاب فرش اتاق خواب دخترانه

اتاق خواب دخترانه هلویی

رنگ هلویی یکی از رنگ های طیف رنگ صورتی است که برای اتاق دخترانه مناسب است استفاده از این رنگ می تواند فضایی گرم به ارمغان آورد . رنگ هلویی فضایی دنج برای اتاق خواب دخترانه ایجاد می کند .

رنگ اتاق خواب دخترانه
رنگ اتاق خواب دخترانه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *