دکوراسیون, دکوراسیون اتاق خواب, دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

دکوراسیون اتاق پسرانه

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه باید بر اساس روحیات و سلیقه فردی او باشد تا از بودن در اتاقش لذت ببرد و بتواند راحت بخوابد و استراحت کند . پسران دارای انرژی زیادی هستند و روحیه پر انرژی دارند ، برای دکوراسیون اتاق خواب باید به انرژیک بودن فضای اتاق توجه کنید . در طراحی دکوراسیون اتاق پسرانه حتما نظر و سلیقه شخصی اورا جویا شوید و اتاق را طوری بچینید که خودش دوست داشته باشد و از آن لذت ببرد .

طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه
دکوراسیون اتاق خواب پسرانه
همچنین بخوانید : انتخاب رنگ اتاق خواب عروس

همچنین بخوانید : دکوراسیون اتاق خواب عروس

رنگ اتاق خواب پسرانه

برای اتاق خواب پسرانه معمولا از رنگ های قرمز ، نارنجی و زرد بیشتر استفاده می شود این رنگ ها گرما و انرژی زیادی دارند و با روحیات پسران جور در می آیند . رنگ دکوراسیون اتاق خواب روی شخصیت فرزند شما خیلی تاثیر دارد مثلا اگر یک پسربچه بازیگوش و خیلی شلوغ دارید برای اینکه کمی آرامتر شود برای اتاقش از رنگ آبی استفاده کنید و اگر خیلی گوشه گیر و آرام است از رنگ های شاد و پر انرژی مثل قرمز استفاده کنید تا شخصیت او متعادل تر شکل بگیرد .

سرویس خواب پسرانه

مهم ترین فاکتور در اتاق خواب پسرانه سرویس خواب است که در طرح ها و مدل های مختلف در بازار وجود دارد . انتخاب نوع سرویس خواب نوجوان بستگی به سبک دکوراسیون داخلی اتاق خواب دارد که معمولا پسران بیشتر سرویس خواب های اسپرت را می پسندند . اگر پسرتان به اندازه کافی بزرگ شده است که بتواند نظر بدهد حتما نظرش را بپرسید و با توجه به سلیقه خودش نوع سرویس خواب را خریداری کنید .

 همچنین بخوانید : دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

همچنین بخوانید : تزئین اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه
دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

فرش اتاق خواب پسرانه

انتخاب فرش برای اتاق خواب باید با توجه به نوع دکواسیون اتاق و رنگ دیگر وسایل اتاق خواب انتخاب شود و با آنها هماهنگ باشد . اگر فرزند پسر شما کوچک است و روی زمین بازی می کند در انتخاب فرش دقت کنید که به اندازه کافی نرم و راحت باشد تا وقتی روی زمین بازی می کند آسیب نبیند .

پرده اتاق خواب پسرانه

اگر اتاق خواب پنجره دارد می توانید با یک پرده تغییر زیادی در دکوراسیون آن ایجاد کنید . پرده ها برای اتاق خواب نوجوانان تنوع بالایی دارند از طرح های فانتزی گرفته تا طرح های اسپرت . برای خرید پرده دقت کنید رنگ آن با رنگ سایر دکوراسیون داخلی اتاق هماهنگ باشد .

همچنین بخوانید : انواع مدل کمد دیواری

همچنین بخوانید : انتخاب فرش اتاق خواب دخترانه

تزیینات اتاق خواب پسرانه

در انتخاب تزیینات برای اتاق خواب دقت کنید که سلیقه ی پسران با دختران کاملا متفاوت است و پسران بیشتر دوست دارند تزییناتی در اتاقشان باشد که به آنها شور و انرژی بدهد . شخصیت های کارتونی مثل مرد عنکبوتی و بتمن از علاقه های پسران هستند که می توانید طرح های سه بعدی از آنها در اتاقشان نصب کنید . وسایل بازی پسرانه همچون توپ و ماشین های اسباب بازی نیز می توانند برای تزیین اتاق خواب پسرانه استفاده شوند.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه
دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

نورپردازی اتاق خواب پسرانه

برای نورپردازی اتاق پسرانه از چند منبع نوری استفاده کنید تا اتاق نور کافی داشته باشد . برای قسمت میز مطالعه که نور بیشتری احتیاج دارد یک چراغ مطالعه قرار دهید و برای تخت خواب پسرانه که به نور کمتری احتیاج دارد چراغ خواب دیواری مناسب است . نور اتاق باید طوری تنظیم شود که در شب خیلی تاریک نباشد چون بچه ها معمولا از تاریکی می ترسند .

همچنین بخوانید : طرح کناف اتاق خواب

همچنین بخوانید : کاغذ دیواری اتاق خواب

علایق پسران

در طراحی دکوراسیون اتاق فرزندتان قبل از هر چیزی به علایق او توجه کنید ، بچه ها خیلی رویاپردازی می کنند و هر کدام به چیز های خاصی علاقه دارند . سعی کنید فرزند خود را بیشتر بشناسید و با چیز های مورد علاقه اش آشنا شوید و از آنها در طراحی دکوراسیون داخلی اتاقش استفاده کنید . اگر عاشق فوتبال و فوتبالیست های معروف است از تصاویر آنها برای تزیین دیوارها استفاده کنید و اگر به جغرافیا و سفر علاقه دارد می توانید یک کره بزرگ در گوشه ای از اتاقش قرار دهید .

طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه
طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

اتاق خواب دو نفره

امروزه با افزایش آپارتمان نشینی و کم شدن متراژ خانه ها فضای منازل و اتاق ها کوچک شده است . برای خانواده هایی که دو فرزند آنها در یک اتاق هستند باید دکوراسیون اتاق را با توجه به سلیقه و علایق هر دوی آنها بچینند تا هر دو از اتاق لذت ببرند . اگر اتاق خیلی کوچک است از تخت خواب دو طبقه استفاده کنید و اگر فرزندانتان از لحاظ علایق و سلیقه با هم اختلاف دارند اتاق را به دوقسمت تقسیم کنید تا هرکدام فضای خصوصی خود را داشته باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *