دکوراسیون, دکوراسیون داخلی منزل

چند روش طراحی دکوراسیون داخلی آرامش بخش

دکوراسیون آرامش بخش

همه ی ما به دنبال خانه ای با محیط آرام و بدون استرس هستیم ، برای اینکه فضای خانه خود را از تنش و استرس دور کنید باید برخی اصول را در طراحی دکوراسیون داخلی منزل رعایت کنید و به برخی عادت های مناسب روی آورید . برای ایجاد یک محیط آرام بخش در خانه که وقتی از سر کار برمیگردید خستگی را از تنتان در بیاورد داشتن مبلمان راحت فقط یکی از گزینه هاست ، اگر رنگ دیوارها تند و تیره باشد هیچ آرامشی از آن فضا نمیگیرید و سطح تنش و استرس تان افزایش می یابد . رنگ دیوارها و وسایل خانه ، جنس وسایل ، چیدمان و … همگی در بوجود آوردن یک دکوراسیون آرامش بخش تاثیر دارند .

همچنین بخوانید : دکوراسیون سبک مدرن

در این مقاله چند ایده را برای رسیدن به دکوراسیون داخلی آرامش بخش بیان می کنیم :

1 – استفاده از رنگ ها برای دکوراسیون آرامش بخش

برای ایجاد آرامش در فضای خانه خود به سراغ رنگ های روشن بروید و وسایل خود را با رنگ های روشن انتخاب کنید رنگ های روشن نور را در فضا منعکس می کنند و باعث می شوند فضا روشن تر به نظر برسد . چند نمونه رنگ های آرامش بخش :

نباتی: رنگ سفید خالص کمی خشک و سرد است اما اگر به رنگ های خنثی علاقه دارید به جای سفید از رنگ نباتی استفاده کنید که گرما و آرامش بیشتری دارد .

آبی آسمانی : این رنگ هم آرام بخش است و هم برای انواع سبکهای دکوراسیون مناسب است .

یاسی : رنگ های بنفش با تن خاکستری انتخاب مناسبی هستند . رنگ یاسی از این رنگ هاست که حس جنب و جوش بنفش را ندارد و آرامش خاصی ایجاد می کند .

ترکیب آبی و خاکستری : در این ترکیب از رنگ آبی آسمانی استفاده کنید تا حس آرامش در فضا ایجاد شود .

همچنین بخوانید : دکوراسیون خانه دوبلکس

 2- ایجاد نظم در فضای خانه

برای ایجاد فضای آرامش بخش از هرگونه بی نظمی دوری کنید بی نظمی دشمن آرامش است و روی حالات روحی شما تاثیر منفی می گذارد و شما را کلافه و ناراحت می کند و قدرت تمرکز حواس را از شما سلب می کند علت این امر این است که بی نظمی و شلوغی انرژی منفی داشته و فضای بی نظم و شلوغ این انرژی منفی را به شما منتقل می کند بنابراین برای رسیدن به آرامش در فضای خانه ، به خانه خود نظم بدهید .

در کوراسیون داخلی منزل مبلمان را طوری بچینید که فضای کافی برای رفت و آمد راحت وجود داشته باشد . در هنگام چیدمان راهروها را شلوغ نکنید تا به راحتی بتوانید در فضای بین اتاق‌ها رفت‌ و ‌آمد کنید .

به جای پراکندن وسایل مورد علاقه تان در کل فضای منزل ، آن ها را به یک مکان مشخص مانند یک دیوار که با شلف پوشیده شده محدود کنید با این کار شما هم چنان می توانید از آن ها لذت ببرید و در عین حال دارای نظم بیشتری خواهند بود .

نقش نظم در دکوراسیون آرام بخش

۳- استفاده بهینه از پنجره ها

برای اینکه در منزلتان احساس یک زندانی را نداشته باشید در فضای دکوراسیون داخلی از پنجره‌ها استفاده بهینه را ببرید . شیشه های پنجره‌هایتان را همیشه تمیز نگه دارید و مبلمان و تختخواب را کنار پنجره قرار دهید . وقتی می خواهید استراحت کنید به جای نشستن در یک گوشه تاریک ، نزدیک‌ترین مکان به پنجره را برای استراحت انتخاب کنید تا انرژی مثبت فضا به شما منتقل شود . برای رنگ دیوارها از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا احساس راحتی و آرامش بیشتری در خانه داشته باشید و فضای خانه کدر و دلگیر نشود .

نقش پنجره در دکوراسیون آرامبخش

4 – استفاده از پارچه های ساده و ظریف

هر طرح و نقشی از پارچه ویژگی خاص خود را دارد که آن را به فضا القا می کند استفاده از نمونه های ساده و بدون نقش پارچه برای دکوراسیون داخلی ، یک نشیمن آرامش بخش را برایتان بوجود خواهد آورد . پارچه های ساده و ظریف به خوبی می توانند حس آرام بودن را در اتاق ایجاد کنند و همین سادگی جذابیت زیادی را با خود به همراه دارد .

پرده های شفاف و نازک حریر آویزان کنید تا حس سبکی و بی وزنی را در فضا ایجاد کند و به فضا لطافت ببخشد این پرده ها نور طبیعی را در روز به فضای خانه وارد می کنند و اگر چشم انداز بیرون زیاد خوشایند نباشد آن را می پوشاند . البته اگر منزل شما یک منظره ی دید زیبا و تماشایی دارد ، ممکن است بخواهید از این منظره لذت ببرید اما اگر در جوار یک جاده ی شلوغ یا منزل همسایه ها هستید ، پرده های نازک حریر به عنوان پوشش پنجره در شما احساس آرامش ایجاد می کنند .

5 – استفاده از شمع

روشنایی و نور ملایم شمع هر فضایی را زیباتر و آرام تر می کند و شعله ی ملایم شمع می تواند یک نقطه ی کانونی آرام بخش ایجاد کند . نور شمع نماد آرامش و استراحت و عشق است تعداد زیادی شمع روشن کنید و از خیره شدن به آن ها لذت ببرید متوجه خواهید شد که چقدر آرامش پیدا خواهید کرد .

شمع ها را می توانید برای اتاق نشیمن ، اتاق خواب ، جلوی درب ورودی و جاهای دیگر خانه استفاده کنید فقط باید توجه کنید تا با استفاده از مدل های متنوعی که در بازار وجود دارد شمع مناسب آن قسمت را انتخاب کنید . استفاده از شمع در دکوراسیون داخلی اتاق خواب علاوه بر ایجاد فضای رمانتیک و عاشقانه باعث ایجاد آرامش می شود .

شمع در دکوراسیون آرام بخش

6 – تمیز کردن خانه و جلوگیری از آلوده و کثیف شدن آن

یک فضای آلوده و کثیف فاقد جذابیت و آرامش است . هر چقدر هم که برای اجرا کردن اصول ایجاد آرامش در فضا زحمت بکشید و به آن پایبند باشید اگر فضای خانه آلوده و کثیف باشد طعم آرامش را نخواهید چشید فضاهایی که از آلودگی و گرد و خاک پر هستند از خود انرژی منفی ساطع می کنند و این انرژی منفی به شما منتقل خواهد شد و حس آرامش را از بین می برد . نگذارید فضای خانه کثیف شود و بصورت مداوم آن را تمیز کنید تا فضایی آرامش بخش برایتان ایجاد شود .

منبع : www.dayiran.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *