دکوراسیون, دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون خانه های دوبلکس

دکوراسیون خانه های دوبلکس

معماری دوبلکس به نوعی طراحی داخلی ساختمان گفته می شود که بین قسمت های مختلف خانه اختلاف سطح وجود دارد و برای رفت و آمد از پله استفاده می شود . از معماری دوبلکس معمولا برای خانه هایی با متراژ بالا استفاده می شود ولی امروزه این طراحی برای خانه های کوچک نیز استفاده می شود .

دکوراسیون خانه های دوبلکس جز لوکس ترین و زیباترین انواع دکوراسیون داخلی منزل محسوب می شود . طبقه پایین این خانه ها به اتاق نشیمن ، پذیرایی ، سرویس بهداشتی و آشپزخانه اختصاص دارد .  اتاق خواب و اتاق کار که به آرامش بیشتری احتیاج دارند در طبقه دوم قرار می گیرند . نکته ای که در خانه های دوبلکس اهمیت زیادی دارد محل قرار گیری پله ها است که توجه زیادی را به خود جلب می کند . بسیاری از افرادی که طرفدار خانه های دوبلکس هستند بخاطر وجود راه پله های زیبای این خانه هاست .

همچنین بخوانید : دکوراسیون سبک مدرن

راه پله ی خانه های دوبلکس

برای طراحی راه  پله ی خانه های دوبلکس طرح های زیادی وجود دارد . طرح های مختلف راه پله می توانند از جنس چوب ، شیشه یا فلز و یا ترکیبی از این عناصر باشد . برخی از این پله ها ممکن است بدون حفاظ ساخته شوند و در برخی دیگر از نرده های چوبی ، فلزی و یا شیشه ای استفاده می شود . راه پله گردون و مارپیچی یکی از قدیمیترین و زیباترین طرح های راه پله است که برای فضاهای بزرگ مناسب است

در خانه های دوبلکس با متراژ پایین بهتر است از طرح های ساده استفاده شود و یک طرف پله ها به دیوار وصل باشد در اینصورت می توانید در فضای زیر راه پله کمد و کابینت نصب کنید و  از آن ها به عنوان جاکفشی و یا کمد لباس استفاده کنید .

همچنین بخوانید : دکوراسیون آرامش بخش

راه پله دوبلکس

دکوراسیون خانه های دوبلکس آپارتمانی

اجرای دکوراسیون دوبلکس در خانه های آپارتمانی به محیط نمایی شیک و باکلاس می دهد . از آنجایی که هزینه دکوراسیون خانه های دوبلکس بالاست باید در انتخاب متریال های بکار رفته در آن دقت زیادی بکار رود بگونه ای که  طراحی داخلی خانه دوبلکس زیبا و چشم نواز باشد .

استفاده از عناصر چوبی و طبیعی در دکوراسیون داخلی ، منزلتان را شبیه به خانه های روستیک نشان می دهد . برای پوشش کف خانه از پارکت ها و پارکت لمینت ها استفاده کنید تا محیطی گرم و صمیمی ایجاد شود . برای کف راه پله ها نیز می توانید از رنگی مشابه رنگ کفپوش کف خانه استفاده کنید .

آپارتمان دوبلکس

دکوراسیون خانه های دوبلکس بزرگ و ویلایی

یکی از ایده های ساخت ویلا ها و خانه های بزرگ لاکچری استفاده از طراحی دوبلکس است که یکی از بهترین انواع طراحی ها می باشد . در خانه های بزرگ و ویلایی دوبلکس بهتر است راه پله در مرکز فضای خانه قرار گیرد و اگر از راه پله های مارپیچی استفاده شود زیبایی دو چندانی را به فضا می دهد . علاوه بر طراحی های معماری باید کلیه تجهیزات لازم در ویلا چیده شود و همچنین نورپردازی مناسبی داشته باشد ، اگر پنجره ها به اندازه کافی روشنایی ندارند از روشنایی های مصنوعی استفاده کنید و در طراحی های داخلی از رنگ های روشن استفاده کنید .

ویلای دوبلکس

منبع : www.dayiran.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *