دکوراسیون, دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون منزل ساده شیک و کم هزینه

دکوراسیون ساده

دکوراسیون منزل ساده همه چیز در مورد ایجاد تغییرات کوچک در دکوراسیون است بطوری که تأثیر زیادی در طراحی کلی خانه داشته باشد. از آزمایش کردن و لذت بردن از آن نترسید. در این مقاله با دی ایران همراه شوید تا اصول دکوراسیون داخلی منزل با دیزاین و چیدمان ساده را بیاموزیم.

دکوراسیون خانه ساده
دکوراسیون خانه ساده

انتخاب رنگ در دکوراسیون ساده منزل

وقتی صحبت از انتخاب رنگ ها برای دکوراسیون ساده منزل می شود، مهم است که رنگ هایی را انتخاب کنید که دوست دارید تا ظاهری منسجم و دلپذیر در کل فضای شما ایجاد کند. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما در انتخاب رنگ مناسب برای خانه کمک می کند:

 • ترکیب رنگ و فضایی را که می خواهید در دکوراسیون ساده منزل خود ایجاد کنید در نظر بگیرید: رنگ های مختلف می توانند حالات مختلفی را ایجاد کنند. برای مثال، رنگ‌های آبی و سبز آرامش‌بخش هستند، در حالی که رنگ‌های زرد و نارنجی انرژی‌بخش و نشاط‌آورند. در مورد فضایی که می خواهید در هر اتاق ایجاد کنید فکر کنید و رنگ ها را بر اساس آن انتخاب کنید.
 • به یک پالت رنگی منسجم پایبند باشید پالت رنگی را انتخاب کنید که شامل 2 تا 3 رنگ است که به راحتی با هم هماهنگ و ست شوند تا یک فضای هماهنگ و منسجم در سراسر دکوراسیون ساده و شیک خانه خود ایجاد کنید.
 • برای پایبندی به سادگی در دکوراسیون منزل از رنگ های خنثی به عنوان پایه استفاده کنید: رنگ های خنثی مانند سفید، خاکستری و بژ می توانند به عنوان پایه ای برای پالت رنگ شما باشند. آنها همچنین می توانند فضای شما را بزرگتر و دلبازتر نشان دهند .
دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه
دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه

تاثیر نورپردازی در دکوراسیون منزل ساده

نورپردازی نقش مهمی در دکوراسیون ساده خانه دارد. توجه به اصول نورپردازی دکوراسیون داخلی می تواند حال و هوای خانه ساده شما را تغییر دهد، عناصر مهم طراحی را برجسته کند و فضای شما را بزرگتر و جذاب تر نشان دهد. در اینجا چند دلیل توجه به نورپردازی را در دکوراسیون ساده منزل بیان می کنیم:

 • نورپردازی می تواند به فضای اتاق احساس بخشد. نور ملایم و گرم می تواند فضایی دنج و آرامش بخش ایجاد کند، در حالی که نور روشن و خنک می تواند محیطی پرانرژی و محرک ایجاد کند.
 • نورپردازی مناسب می تواند یک نقطه کانونی و مرکز توجه در دکوراسیون ساده منزل شما ایجاد کند. به عنوان مثال، قرار دادن نورافکن روی یک اثر هنری می تواند توجه را به آن نقطه جلب و یک نقطه کانونی در اتاق ایجاد کند.
 • نور مناسب می‌تواند فضای اتاق را بزرگ‌تر و دلبازتر کند. نور طبیعی بهترین راه برای رسیدن به چنین فضایی است، همچنین می‌توانید از آینه‌ها نیز برای بزرگتر نشان دادن فضای منزل استفاده کنید.
 • نورپردازی می تواند عملکرد و کارایی یک اتاق را افزایش دهد. به عنوان مثال، اضافه کردن نور مناسب به یک فضای کاری می تواند بازدهی کار افراد را بهبود بخشد، در حالی که کم کردن نور در اتاق خواب می تواند فضای آرامش بخشی ایجاد کند.

به طور کلی، نور یک عنصر ضروری در دکوراسیون ساده خانه است. با نورپردازی مناسب می توانید فضایی زیبا و کاربردی ایجاد کنید.

دکوراسیون منزل ایرانی ساده
دکوراسیون منزل ایرانی ساده

استفاده از هنر و صنایع دستی برای دکوراسیون منزل ساده

هنر و صنایع دستی می توانند نقش بسزایی در دکوراسیون ساده منزل داشته باشند. صنایع دستی و تزیینی می تواند یک احساس دلپذیر در منزل شما ایجاد کند و فضایی منحصر به فرد و دنج ایجاد کند. در اینجا چند روش را بیان می کنیم که با استفاده از آنها هنر و صنایع دستی می توانند دکوراسیون منزل شما را بهبود بخشند.

وسایل دکوری دست ساز می توانند حسی لذتبخشی را به فضای شما بیاورند و احساس راحتی و جذابیت بیشتری در آن ایجاد کنند. سعی کنید وسایل دکوری خود مانند آویزهای دیواری و سفالها را از انواع دست ساز تهیه کنید. ترکیب آثار هنری منحصر به فرد که دست ساز یا نقاشی شده با دست هستند، می تواند جلوه ای منحصر به فرد به دکوراسیون منزل شما ببخشد. می توانید آثار هنرمند مورد علاقه خود را بیابید و با خرید آن یک دکوراسیون خاص و منحصربفرد برای خود ایجاد کنید.

دیزاین خانه ساده
دیزاین خانه ساده

انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون ساده

انتخاب مبلمان برای دکوراسیون منزل ساده شامل انتخاب وسایلی است که کاربردی، راحت و از نظر بصری جذاب باشند. در اینجا چند نکته برای انتخاب مبلمان برای دکوراسیون منزل ساده آورده شده است:

 • سادگی در دکوراسیون خانه ایجاب میکند که در انتخاب مبلمان عملکرد اتاق را در نظر بگیرید و مبلمانی را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند. به عنوان مثال، اگر در حال تزیین و طراحی اتاق نشیمن هستید، یک مبل راحتی و یک میز عسلی را در نظر داشته باشید.
 • دقت کنید پایبندی به ساده بودن طراحی و دکوراسیون نباید باعث غفلت از راحتی مبلمان شود زیرا در دراز مدت سبب میشود ساکنین با این سبک ارتباط برقرار نکنند و از محیطی که در آن زندگی میکنند لذت نبرند.
 • مبلمان دکوراسیون ساده خانه، را از رنگ ها و طرح های خنثی انتخاب کنید. این امر باعث می شود که مبلمان شما به راحتی با سایر عناصر دکور هماهنگ شود و همچنین فضایی آرام و منسجم ایجاد کند.
 • هنگام انتخاب مبل اندازه اتاق را در نظر بگیرید و مبلمانی را انتخاب کنید که به راحتی در فضا قرار بگیرد. از انتخاب مبلمانی که برای فضای اتاق خیلی بزرگ یا خیلی کوچک هستند دوری کنید، زیرا این امر می تواند ظاهری نامتعادل ایجاد کند که سادگی را تحت تاثیر قرار میدهد.
 • اگر در اتاق پذیرایی نیاز به تفکیک فضا وجود دارد برای ایجاد یک فضای متفاوت سبک های مختلف مبلمان را با هم ترکیب کنید تا ظاهری متفاوت تر داشته باشید.
 • در دکوراسیون ساده مانند دکوراسیون مینیمال کیفیت بر کمیت ترجیح دارد. به جای اقلام ارزان‌تری که ممکن است نیاز به تعویض مکرر داشته باشند، روی قطعات باکیفیت که بادوام و ماندگار هستند، سرمایه‌گذاری کنید و از خرید وسایل پر زرق و برق و بی کیفیت خودداری کنید.
دیزاین و چیدمان خانه ساده
دیزاین و چیدمان خانه ساده

به طور کلی، انتخاب مبلمان برای دکوراسیون ساده خانه شامل در نظر گرفتن عملکرد، راحتی و سبک دکوراسیون است. با انتخاب رنگ های خنثی، ترکیب و تطبیق سبک ها و اولویت دادن به کیفیت، می توانید فضایی کاربردی و از نظر بصری جذاب ایجاد کنید که هم راحت و هم شیک باشد.

ایجاد فضاهای ذخیره سازی با قفسه ها، کشوها و زیر تخت

ذخیره سازی و تفکیک فضا نقش مهمی در دکوراسیون ساده خانه ایفا می کند، زیرا به ایجاد فضایی منظم کمک می کند. از مزایای استفاده از وسایلی مانند قفسه و شلف، کمدها و کشوها در دکوراسیون خانه ساده میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به شما کمک میکنند تا فضای خود را خلوت کرده و از حس نظم و ترتیب لذت ببرید. این مطلب در عین حال می تواند به کاهش استرس و بهبود سلامت شما کمک کند.
 • به شما کمک میکنند تا بیشترین استفاده را از فضای خود ببرید. برای استفاده از فضای عمودی، از قفسه های آویزان استفاده کنید.
 • به شما کمک میکنند یک رنگ یا سبک جدید به دکوراسیون ساده خود اضافه کنید.
 • به شما کمک میکنند یک نقطه کانونی در یک اتاق ساده ایجاد کنید که مورد توجه تمامی دکوراسیونرها است. استفاده از یک قفسه کتاب یا کابینت منحصر به فرد برای نمایش اقلام مورد علاقه خود و ایجاد نقطه کانونی و مرکز توجه دکوراسیون ایده جالبیست.
دکوراسیون خانه های 50 متری ساده
دکوراسیون خانه های 50 متری ساده

به طور کلی، ذخیره سازی فضا یک عنصر مهم در دکوراسیون ساده خانه است. با استفاده از راه حل های ذخیره سازی موثر، می توانید فضایی منظم و سازماندهی شده ایجاد کنید که هم کاربردی و هم شیک باشد. دی ایران بابت همراهیتان سپاسگزار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *