دکوراسیون, مجله دکوراسیون

شش اشتباهی که خانه را کوچک نشان می دهد

شش اشتباهی که خانه را کوچک نشان می دهد

گاهی فضای داخلی خانه آنقدر کوچک است که سانتی مترها هم برای چیدن وسایل اهمیت پیدا می کنند. اگر تا به حال نسبت به تغییر دکوراسیون و چیدمان منزل اقدام کرده باشید متوجه می شوید که این کار آنقدرها هم ساده نیست.

خطاهایی در چیدن وسایل خانه باعث میشوند که خانه کوچک تر و گرفته به نظر بیاید. با ما در این مجله دکوراسیون همراه باشید تا شما را در چیدمان خانه تان راهنمایی کنیم .

ست نکردن وسایل با هم در خانه

اگر تمامی پرده ها ، فرش ها ها ، کوسن ها و … از یک طرح و پارچه باشند و رنگ بندی مشابه داشته باشند باعث میشود فضا کوچک و یکنواخت بنظر بیایدبا انتخاب طرح ها و رنگ های متفاوت و متضاد فضا را بزرگتر و دلبازتر جلوه دهید.
خانه کوچک 3

رنگ های تیره برای دیوارهای خانه

رنگ تیره به علت جذب نور باعث کوچک نشان دادن فضا می شود به همین دلیل بهتر است برای رنگ آمیزی و همچنین کاغذ دیواری از رنگ های روشن استفاده شود.

خانه کوچک 2

چسباندن مبل ها و وسایل به دیوار خانه

بین فضای مبل ها و دیوار و یا وسایل دیگر مثل میز ناهارخوری اگر فاصله  با دیوار باشد فضا را بزرگتر نشان می دهد حداقل 15-10 سانتی متر فاصله لازم است.

همچنین چیدمان مبل ، میز ناهارخوری ، بوفه و … باید بگونه ای باشد که براحتی بتوان رفت و آمد داشت.

استفاده بیش از اندازه از وسایل تزئینی

اگر بیش از اندازه از وسایل دکوری و تزئینی استفاده شود حتی اگر خانه ای بزرگ هم داشته باشید خانه کوچک و شلوغ بنظر می اید.

دکوری ها را به صورت تکی قرار دهید تا جلوه ای دو چندان داشته باشد.

خانه کوچک 1

پرده های کوتاه در خانه

پرده ها باید از سقف تا سطح زمین آویزان باشد از پرده های قدی و بلند که سرتاسر دیوار را می پوشانند برای نشان دادن فضایی بزرگتر استفاده کنید.

نورپردازی نادرست در خانه

استفاده از منابع نور مختلف نظیر آباژور لوستر و نورهای مخفی و… به معنای نورپردازی مناسب است. نور کافی در هر اتاق آنرا دلبازتر نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *