دکوراسیون, دکوراسیون داخلی منزل

5 اشتباه رایج در دکوراسیون ایرانیها

اشتباهات رایج دکوراسیون

در این مطلب میخواهیم به چند تا از تاثیرگذارترین اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی منزل بپردازیم که خیلی از ماها بدون توجه از کنار آن میگذریم . اشتباهاتی که با وجود صرف هزینه و خرید وسایل دلخواه برای خانه در نهایت منجر به نارضایتی ما از فضای منزل میشه . در اینجا به 5 نکته اشاره میکنیم که در نظر نگرفتن آنها باعث میشه دکوراسیون خونمون زیبا به نظر نیاد .

1 – نداشتن یک سبک کلی مناسب

در بسیاری از خانه ها جای خالی یک سبک مناسب کلی به چشم میخورد . و در یک فضای کوچک از چندین سبک مختلف در کنار هم استفاده میشود که کاملا نادرست است . مثلا هنگام خرید مبل دیگر به سبک کلی منزل توجه نمیشود و سبک کلاسیک انتخاب میشود و هنگام خرید میز ناهار خوری سبک مدرن . برای خانه های زیر 120 متر بهترین سبکی که میتوان در نظر گرفت سبک مدرن دکوراسیون است .

سبک دکوراسیون

2 – ترس از رنگهای غیر متداول

در بیشتر خانه های ما ایرانیها بصورت متداول از ترکیب رنگ کرم و قهوه ای استفاده میشه . در صورتی که بهتره که یک پالت رنگ تشکیل شده با حدود 5 رنگ در نظر بگیریم که از رنگهای شاد و خنثی تشکیل شده باشه . و وسایل منزل رو از بین این رنگها انتخاب کرده و با هم ست کنیم .

ترکیب رنگ در دکوراسیون

3 – هماهنگ بودن بیش از اندازه وسایل منزل

نباید همه یا بیشتر وسایل منزل رو با هم ست کرد چون همرنگ و یک شکل بودن محیط به میزان زیاد جذابیت رو کم میکنه و باعث دلزدگی میشه . بلکه میتوان با رعایت اصول در ست کردن چند وسیله با هم زیبایی و تنوع بهتری را ایجاد کرد .

هماهنگی بیش از اندازه

4 – نصب تابلوها در ارتفاع بالا

تابلوها رونباید خیلی در ارتفاع بالا نصب کرد بلکه باید آنها از لحاظ ارتفاع در سطح دید افراد باشند . یعنی حدودا 1/5 متر از سطح زمین . این باعث میشه که تابلوها خیلی بهتر بنظر برسند و این زیبایی در کلیت زیبایی منزل بسیار موثر است .

ارتفاع مناسب تابلو در دکوراسیون

5 – استفاده بیش از حد از وسایل دکوری

از وسایل دکوری نباید بیش از اندازه استفاده کرد و بهتر است از وسایل شیک و زیبا استفاده کرد بطوری که آن وسیله بتواند نظر بیننده راجلب کند نه اینکه در میان انبوهی از وسایل تزیینی گم شود . و تنها افرادی با دقت بالا به آن وسیله توجه نمایند .

استفاده بیش از حد از وسایل دکوری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *