دکوراسیون, مجله دکوراسیون

تاثیر گل وگیاه در فضای خانه

نقش و تاثیر گل وگیاه در فضای خانه

وقتی در محیطی می نشینید که گیاه یا گلی درآن است نا خودآگاه غم از دلتان دور می شود و احساس شادی وطراوت می کنید. نتایج تحقیقات نشان داده که تاثیر گل وگیاه در فضای خانه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.افراد با نگاه کردن به گل و گیاه و بوییدن عطر آن می توانند حالت روحیه نا متعادل خود را تغییر دهند وبه حالت عادی برگردند.

دریافت یک شاخه گل به سرعت روحیه فراد را تغییر می دهد و آن را هیجان زده می کند. افرادی که در محیط کار خود گلدان گل دارند دو برابر افراد دیگر آرامتر وحس مثبت اندیشی بیشتری دارند و می توانند به راحتی این حس را به دیگران منتقل نمایند.

تصاویری از تاثیر گل وگیاه

chidaneh-45021-homes-houseplants-009

4661c243041b3f9d_1907-w746-h559-b0-p0--landscape

گلدان-و-کاسه-سفالی-برای-گیاهان-برگ-سبز

home-decoration-with-cheap-methods-04

گل هایی بارنگ های ملایم مثل صورتی .سفید .بنفش.آبی و…حس آرامش رابه فرد منتقل می کنند.وگل هایی با رنگ های تند مثل قرمز.نارنجی .زرد و…حس هیجان و سر زندگی به فرد می دهند.

اگر در خانه یا محل کار خود فردی سیگاری دارید حتما یک گلدان گل بخرید زیرا گیاهان هوای خانه را تصفیه می کنند وبه بهتر نفس کشیدن شما کمک می کنند.

اگر در منزلتان شومینه دارید که با گاز یا چوب می سوزد.حتما چند گلدان گیاه پوتوس در آنجا قرار دهید چرا که این گیاه قادر است 90 درصد منو اکسید کربن را گرفته واکسیژن رابه فضا منقل کند.اما یادمان باشد که چک کردن گاز و وسایل گازی امری ضروری می باشد.

در  آشپزخانه می توانید از گیاهانی استفاده نمایید که با دمای آشپزخانه سازگار باشند.شما با استفاده از گلدان های کوچک پونه و رزماری در نزدیکی پنجره می توانید فضای زیبایی به آشپزخانه خود بدهید.

شما حتی در حمام می توانید گلدان های زیبا بگذارید.فضای حمام گرم ومرطوب است و اگر نور خوبی دارد شما با استفاده از گیاهان استوایی می توانید فضای زیبایی را ایجاد نمایید وبه تاثیر گل وگیاه در فضای خانه پی ببرید.

یک نکته مهم که می شود به آن اشاره کرد. نگذاشتن گلدان در اتاق خواب است چرا که بعضی از گل ها به شدت خواب آور هستند و می توانند ایجاد آلرژی کنند . پس از گذاشتن گلدان در اتاق خواب باید خود داری نمود شما می توانید گلدان دلخواه خود را بیرون از اتاق جایی که در کنترل خودتان است بگذارید .

منبع : دی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *