دکوراسیون, راهنمای خرید

ابعاد میز ناهار خوری مستطیل و گرد

ابعاد میزناهارخوری

ابعاد میز ناهار خوری بستگی به تعداد نشیمن و ابعاد صندلی هایی که دور میز قرار می گیرند دارد . هر فرد برای راحت غذا خوردن به 24 اینج فضا نیاز دارد که معادل 61 سانتیمتر است که این مساله باید در انتخاب ابعاد میز ناهار خوری در نظر گرفته شود . قبل از خرید میز ناهار خوری ابتدا ابعاد فضایی که برای قرار دادن میز ناهار خوری در نظر گرفته اید را اندازه گیری کنید و اینکه چند نفر میخواهند دور میز بنشینند مهم است . اگر شما همیشه مهمان دارید باید با توجه به تعداد افرادی که احتمالا دور میز شما غذا خواهند خورد تعداد نشیمن میز ناهار خوری را تعیین کنید . برای هر تعداد نشیمن ابعاد استانداردی وجود دارد که در ادامه این مقاله آنها را بازگو می کنیم .

قیمت میز ناهار خوری
ابعاد میز ناهار خوری1
ابعاد میز ناهار خوری1

ابعاد میز ناهار خوری 4 نفره مستطیل و گرد

میز های مستطیلی رایج ترین نوع در بین میزهای ناهار خوری هستند ، این میز ها با اشغال کمترین محیط بیشترین فضا را در اختیار شما می گذارند و همچنین یک محیط راحت برای دسترسی به همه چیزهای روی میز را فراهم می کنند . بعضی از این نوع میز ها قابلیت تاشوندگی دارندو امکان تغییر طول را ایجاد می کنند . اگر یک اتاق باریک و طولانی دارید یک میز مستطیلی باریک مناسب اتاق شما است . میز های 4 نفره مستطیلی برای خانواده های 4 نفره تولید می شوند که دارای ابعاد استانداری هستند ولی می توانید این ابعاد را با توجه به فضا و نوع صندلی ها تغییر دهید . 

در مقابل میز های مستطیلی میز های گرد قرار دارند میزهای گرد فضای صمیمی و دلپذیری ایجاد می کنند ، وقتی شما اطراف یک میز گرد نشسته باشید به راحتی می توانید و بدون چرخاندن گردن با همه افرادی که دور میز نشسته اند صحبت کنید . میز های 4 نفره گرد دارای قطر استانداردی هستند به گونه ای که برای 4 نفر جای کافی دارند .

طول و عرض میز ناهار خوری 4 نفره مستطیل : 150 * 75 سانتی متر

قطر میز ناهار خوری 4 نفره گرد : 100 سانتی متر

جدیدترین مدلها قیمت و خرید میز ناهار خوری مدرن با ارسال رایگان

بیشتر بخوانید : راهنمای خرید تخت و دراور ام دی اف

ابعاد میز ناهار خوری2
ابعاد میز ناهار خوری2

ابعاد میز ناهار خوری 6 نفره مستطیل و گرد

اگر خانه ای با متراژ متوسط دارید ، امکان مانور بیشتری در انتخاب سایز و طرح میز ناهار خوری برای شما مهیاست . در این خانه ها معمولا میز ناهار خوری در گوشه سالن قرار می گیرد بنابراین ابعاد میز ناهار خوری را به گونه ای انتخاب کنید که چشم انداز زیبایی را برای دکوراسیون این قسمت سالن ایجاد کند . اگر تعداد افراد خانواده 4 نفر است ، این تعداد را مد نظر قرار ندهید و یک میز ناهار خوری 6  نفره خریداری کنید .

طول و عرض میز ناهار خوری 6 نفره مستطیلی : 90 * 150 سانتی متر

قطر میز ناهار خوری 6 نفره گرد : 120 سانتی متر

ابعاد میز ناهار خوری 8 نفره مستطیل و گرد

میز ناهار خوری 8 نفره به هر دو شکل مستطیل و گرد تولید می شود ، میز های ناهار خوری گرد تا تعداد نشیمن 8 نفر مناسب هستند برای میزهای 8 نفره باید میز به اندازه کافی بزرگ باشد به گونه ای که تعداد 8 صندلی به راحتی دور آن قرار گیرد و افراد هنگام غذا خوردن تداخلی با هم نداشته باشند .

طول و عرض میز ناهار خوری 8 نفره مستطیلی : 90 * 180 سانتی متر

قطر میز ناهار خوری 8 نفره گرد : 142 سانتی متر

جدیدترین مدلها قیمت و خرید بوفه با ارسال رایگان

بیشتر بخوانید : سرویس چوب عروس

ابعاد میز ناهار خوری 10 نفره مستطیل و گرد

میزهای مستطیلی برای تعداد نفرات زیاد مناسب هستند . اگر فضای خانه شما کوچک است میز های تاشو خریداری کنید این میز ها در صورت نیاز به سایز بزرگ تری از میز به راحتی قابل باز شدن هستند و زمانی که شما به آن نیاز ندارید می توانید قسمت های اضافه شده را تا داده و فضای خالی بیشتری را در خانه ایجاد کنید .

طول و عرض میز ناهار خوری 10 نفره مستطیلی : 120 * 243 سانتی متر

قطر میز ناهار خوری 10 نفره گرد : 240 سانتی متر

ابعاد میز ناهار خوری3
ابعاد میز ناهار خوری3

ابعاد میز ناهار خوری 12 نفره مستطیل و گرد

برای تعداد نشیمن زیاد میز های مستطیلی مناسب تر از میز های گرد هستند ابعاد استاندارد این میز ها باید رعایت شود تا افراد بتوانند به راحتی دور آن بنشینند .

برای متراژهای بالا می توانید یک میز 8 یا 12 نفره و حتی بزرگ تر را در اتاق ناهار خوری یا گوشه ای مناسبی از پذیرایی قرار دهید و یک میز 4 یا 6 نفره در آشپزخانه برای استفاده های روزمره قرار دهید . همچنین می توانید یک میز 12 نفره را نیز به تنهایی در فضای مناسبی از خانه قرار دهید .

میز های گرد برای تعداد نفرات زیاد مناسب نیستند ، با آنکه دیدن همه افراد به راحتی میسر است اما افرادی که دور میز قرار گرفته اند برای ادامه گفتگو مجبور به فریاد زدن خواهند شد . همچنین دسترسی به غذا و مخلفاتی که در مرکز این میزها قرار می گیرد ، دشوار است . به همین دلیل ساخت سایز های بزرگ از میزهای گرد متدوال نیست .

طول و عرض میز ناهار خوری 12 نفره مستطیلی : 120 * 335 سانتی متر           

قطر میز ناهار خوری 12 نفره گرد : 275 سانتی متر

جدیدترین مدلها قیمت و خرید مبل با ارسال رایگان

بیشتر بخوانید : بازار مبل چهاردانگه

ابعاد میز ناهار خوری4
ابعاد میز ناهار خوری4

ارتفاع میز ناهار خوری

ابعاد صفحات روی میز ناهار خوری می توانند اندازه های مختلفی داشته باشند ولی ارتفاع استاندارد همه ی میزهای ناهار خوری یکسان است . ارتفاع میز باید به اندازه ای باشد تا فضای کافی برای کسانی که عادت دارند حین غذا خوردن زانوهای خود را روی هم انداخته یا جمع کنند وجود داشته باشد . از طرفی این ارتفاع نباید آنقدر بالا باشد که فرد حین غذا خوردن احساس خفگی کند . ارتفاع استاندارد میز ناهار خوری بین 71 تا 76 سانتی متر است ، این اندازه با ارتفاع استاندارد صندلی ها که بین 46 تا 58 سانتی متر است کاملاً هماهنگ است .

مشاهده و خرید با دسته بندی

پیشنهادات شگفت انگیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *