مبل

مبل و مبلمان

مبل از اجزای مهم دکوراسیون سالن پذیراییست . مبلمان انواع مختلفی دارند . اما بطور کلی میتوان آنها را به دو دسته بزرگ مبل راحتی و مبل استیل تقسیم کرد .نمایش بیشتر

مبل راحتی

مبل راحتی به آندسته از مبلمان منزل اطلاق میشود که قسمت پارچه ای آن بیش از قسمت کلاف ( قسمت چوبی ) خودنمایی مینماید . بالاترین قسمت مبلهای راحتی از پارچه تشکیل شده است و چوبی نیست .

قیمت و خرید مبل راحتی

قیمت مبل راحتی وابسته به عواملیست . میزان زمانی که برای مبل راحتی صرف شده و میزان ظرافت آن در قیمت موثر است . از دیگر عوامل موثر در قیمت مبلمان راحتی جنس پارچه است که محصولات دی ایران از جنس مازراتی و پورشه هستند که پارچه های لوکس و باکیفیتی میباشند . عامل دیگر جنس کلاف مبلمان راحتیست که در صورتی که از چوب روس یا راش باشد قطعا قیمت بالاتری خواهد داشت . با توجه به عرضه مستقیم محصولات در دی ایران یک مبل راحتی ارزان و با کیفیت را خرید نمایید .

انواع مبل راحتی

مبلمان راحتی به دو دسته کلی مبل راحتی کلاسیک و مبل راحتی جدید تقسیم میشوند در صورتی که مایل به داشتن یک دکوراسیون شیک و ساده هستید و یا از خانه های سنتی خوشتان میآید بهتر است از انواع مبلمان راحتی کلاسیک استفاده نمایید . اما اگر خواهان یک دکوراسیون امروزی و مدرن هستید باید به سراغ انواع مبل راحتی جدید بروید که در سایت دی ایران همه انواع آن را مشاهده مینمایید .

مبلمان راحتی کلاسیک

مبل راحتی کلاسیک به آندسته از راحتیها اطلاق میشود که دارای زوایای شکسته ( غیر گرد شده ) هستند و ظاهر ساده و بدون پستی بلندی دارند در این نوع از مبلمان غالبا از کوسن و بالشتکها برای گرفتن گودی کمر استفاده میشود زیرا تکیه گاه مبلهای کلاسیک سطح صاف و بدون پیچ و خمی دارند . انواع مبل ال غالبا در این دسته از مبلمان قرار میگیرند .

مبلمان راحتی جدید

مبلمان راحتی جدید شامل آندسته از راحتیها میشود که متناسب با آپارتمانهای امروزی و خانه های مدرن میباشد . این مبلها جمع و جورتر هستند و معمولا دارای لبه های گرد میباشند مبلهای اسپرت نیز در این دسته از مبلمان قرار میگیرند .

مبل استیل

مبل استیل به آندسته از مبلمان منزل اطلاق میشود که در نمای ظاهر کلاف ( قسمت چوبی ) مبل بیش از سایر قسمتها خودنمایی میکند . نقطه مخالف مبلمان استیل همان مبل راحتی است که بر خلاف نوع استیل قسمت پارچه ای آن خودنمایی بیشتری دارد . در نوع استیل بالاترین قسمت مبل یا همان تاج مبل از کلاف چوبیست اما در نوع راحتی این قسمت از پارچه تشکیل شده است .

انواع مبل استیل

بطور کلی مبل استیل به دو دسته تقسیم میشود مبلمان سلطنتی و مبلمان کلاسیک .

البته نوع کلاسیک گاهی در مورد مبلمان راحتی که ساختار ساده و زاویه های شکسته و بدون گرد شده ای دارند استعمال میشود اما استفاده عمومی آن در مورد مبلمان استیل است .

مبل سلطنتی

مبل سلطنتی به مبلمان استیلی گفته می شود که کلاف آن دارای منبت کاری باشد . بسته به سلیقه افراد مبلمان سلطنتی میتواند دارای منبت کاریهایی به مقدار زیاد یا کم باشد . معمولا مبل سلطنتی برای خانه هایی که دارای سالن پذیرایی با بیش از 40 متر باشند مناسب هستند . زیرا این نوع از مبلمان بیشتر مخصوص پذیرایی از میهمانان هستند و غالبا مشتریان آن یک نوع مبل راحتی هم در خانه خود دارند که اگر فضا کم باشد ممکن است باعث شلوغ شدن بیش از حد خانه شده و زیبایی لازم را هم نداشته باشد .

مبل کلاسیک

مبل کلاسیک نیز دسته ای دیگر از مبلمان استیل هستند . این نوع از مبلمان دارای کلاف ساده ای میباشند و منبت کاری ندارند . مبل کلاسیک برای کسانی که علاقه مند به داشتن یک خانه ساده و شیک هستند توصیه میشوند . همچنین علاقه مندان به دکوراسیونهای سنتی به خوبی میتوانند از این نوع مبلمان بهره ببرند .

قیمت و خرید مبل استیل

قیمت مبل استیل نیز مانند دیگر مبلمان به چند عامل بستگی دارد اولین و مهمترین عامل جنس چوب است که اگر از جنس راش و چوب روس باشد از چوبهای دیگر گرانتر است . دومین عامل جنس پارچه است که انواع مازراتی و پورشه اجناس با کیفیت و گران قیمت تری هستند و عامل آخر میزان زمانی که برای تولید مبل صرف شده است که قطعا آنهای که منبت کاری و ظریف کاری بیشتری دارند گرانترند .