مبل استیل

مبل استیل به آندسته از مبلمان منزل اطلاق میشود که در نمای ظاهر کلاف ( قسمت چوبی ) مبل بیش از سایر قسمتها خودنمایی میکند . نقطه مخالف مبلمان استیل همان مبل راحتی است که بر خلاف نوع استیل قسمت پارچه ای آن خودنمایی بیشتری دارد . در نوع استیل بالاترین قسمت مبل یا همان تاج مبل از کلاف چوبیست اما در نوع راحتی این قسمت از پارچه تشکیل شده است . نمایش بیشتر

انواع مبل استیل

بطور کلی مبل استیل به دو دسته تقسیم میشود مبلمان سلطنتی و مبلمان کلاسیک .

البته نوع کلاسیک گاهی در مورد مبلمان راحتی که ساختار ساده و زاویه های شکسته و بدون گرد شده ای دارند استعمال میشود اما استفاده عمومی آن در مورد مبلمان استیل است .

مبل سلطنتی

مبل سلطنتی به مبلمان استیلی گفته می شود که کلاف آن دارای منبت کاری باشد . بسته به سلیقه افراد مبلمان سلطنتی میتواند دارای منبت کاریهایی به مقدار زیاد یا کم باشد . معمولا مبل سلطنتی برای خانه هایی که دارای سالن پذیرایی با بیش از 40 متر باشند مناسب هستند . زیرا این نوع از مبلمان بیشتر مخصوص پذیرایی از میهمانان هستند و غالبا مشتریان آن یک نوع مبل راحتی هم در خانه خود دارند که اگر فضا کم باشد ممکن است باعث شلوغ شدن بیش از حد خانه شده و زیبایی لازم را هم نداشته باشد .

مبل کلاسیک

مبل کلاسیک نیز دسته ای دیگر از مبلمان استیل هستند . این نوع از مبلمان دارای کلاف ساده ای میباشند و منبت کاری ندارند . مبل کلاسیک برای کسانی که علاقه مند به داشتن یک خانه ساده و شیک هستند توصیه میشوند . همچنین علاقه مندان به دکوراسیونهای سنتی به خوبی میتوانند از این نوع مبلمان بهره ببرند .

قیمت و خرید مبل استیل

قیمت مبل استیل نیز مانند دیگر مبلمان به چند عامل بستگی دارد اولین و مهمترین عامل جنس چوب است که اگر از جنس راش و چوب روس باشد از چوبهای دیگر گرانتر است . دومین عامل جنس پارچه است که انواع مازراتی و پورشه اجناس با کیفیت و گران قیمت تری هستند و عامل آخر میزان زمانی که برای تولید مبل صرف شده است که قطعا آنهای که منبت کاری و ظریف کاری بیشتری دارند گرانترند .