نکته های طلایی در طراحی زیباتر برای دکوراسیون اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی

در این مطلب از دی ایران قصد داریم تا  ۱۰ نکته ی طلایی که   از دل این خانه‌ های ایرانی بیرون آورده ایم تا شما  بخوانید، و بتوانید  ایده بگیرید های خوبی برای منزل  و دکوراسیون  زیباتر از همیشه برای خود طراحی کنید .

نکته ی شماره 1

نقاظ  کانونی اتاق نشیمن خود را پیدا کنید  بهتر است این نقاط را با رنگی متفاوت از سایر رنگهای غالب در دکوراسیون مشخص کنید مثلا یا کاغذدیواری های طرح دار یا رنگ خاص  آنها را مشخص تر  کنید؛ این نقاط  کانونی در دکوراسیون منزل شما می‌تواند دیوارپشت تلویزیون یا دیوار پشت شومینه شما  باشد.

نکته ی شماره 2
همیشه به یاد داشته باشید که از چسباندن مبل‌مان ها  به دیوار خود داری کنید؛ زیرا هم از لحاظ بصری محیطی  ناخوشایند ایجاد می‌کنند و هم روی دیوار خط و آسیب  می‌ اندازند.

نکته شماره 3
مبلمان را به صورت  کامل روی فرش ها قرار ندهید؛ آن ها را خارج از لبه‌ی فرش قرار دهید یااگر غضای کافی ندارید  فقط ۲ پایه جلویی از مبل هارا  را روی فرش ها قرار دهید.

نکته شماره 4
قاب عکس و تابلو های  روی دیوار را به صورتی  نصب کنید که مرکز آنها دقیقا در ارتفاع چشم یک فرد با قد معمولی قرار بگیرد؛ نه خیلی  بالا و نه خیلی پایین.

نکته شماره 5
اگر پنجره اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی‌شما  تمام قد نیست،پیشنهاد می شود از پرده‌هایی بلند استفاده کنید که تا پایین و روی سطح زمین بیایند.

نکته شماره 6
پیشنهاد میکنیم  در صورت امکان حداقل یکی از مبل‌ های‌تشما در اتاق نشیمن  با بقیه مبل ها متفاوت باشد تا حس کسل کنند و یکنواختی  در فضا از بین برود.
سعی کنید مرز بین دیوار و سقف ها را با هنر  گچبری متمایز کنید تا هنر و زیباییمعماری داخلی منزل خود را به سطحی بالاتر ارتقا دهید.

نکته 55

نکته 3

نکته 2

نکته 1

منبع : دی ایران 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.