تفاوت های تشک طبی و تشک معمولی

اغلب افراد زمان خرید سرویس خواب توجه چندانی به استاندارد های تشک ندارند و به انتخاب یه تشک زیبا با قیمت مناسب بسنده می کنند. اما در حقیقت انتخاب تشک مناسب مهمترین بخش خرید یک سرویس خواب است چرا که انتخاب تشک مناسب سلامت جسمی شما را تضمین کرده و مخصوصا شما را با درد های کمر و ستون فقرات مواجه نخواهد کرد.در اینجا شما را با دو نوع تشک طبی و تشک معمولی  و خصوصیات آنها آشنا خواهیم کرد.

تشک معمولی از دو فنر سراسری تشکیل شده که داخل آن با پر، پشم یا ابر پر شده است. فنر این تشک ها قویست و دارای انعطاف پذیری بالایی می باشد تا بتواند هروزنی را تحمل کند. ارتفاع تشک های معمولی را میتوانید به دلخواه خودتان انتخاب کنید.این تشک ها بسیار راحت و خوشخواب هستند اما عیب انها ، نرم بودنشان است که  باعث بوجود آمدن دردها و مشکلات عضلانی می شود.

تصاویری از تشک طبی و تشک معمولی

تشک طبی و تشک معمولی2

ابعاد استاندارد تشک معمولی 202*152*22 سانتی متر است. به تازگی تشکهایی وارد بازار شده اند بنام تشک فنر منفصل یا فنر جدا. فنر این گونه تشکها از جنس استیل و قطعه ای در داخل پاکت قرار می گیرد. این فنرها مانند فنر تشک های معمولی به یکدیگر متصل نیستند .مزیت این تشک ها در این است که با تکان خوردن یک قسمت تشک بقیه قسمت های آن تکان نمی خورد و قسمت های برامده بدن مانند شانه ها یا باسن در تشک فرو رفته و باعث قرار گرفتن بدن در حالت استاندارد و همچنین کم شدن درد عضلات کمر و شانه ها می شود. خرید تشک فنر منفصل شاید هزینه بیشتری در بر بگیرد اما باعث ایجاد خواب راحت و آنتی استرس می شود.

 

تشک طبی و تشک معمولی

تشک طبی و تشک معمولی1

 

نوع دیگری از تشک ها، تشک های طبی هستند. این تشک ها سطحی صاف، سفت، انعطاف ناپذیر و بدون شیب دارند .در این تشک ها اندازه ارتفاع مهم است، تشک باید طوری انتخاب شود که از سطح تخت مقداری بالاتر باشد. تشک های طبی از نمد، فوم، یونولیت، فنرو موکت استفاده شده است. بهتر است تشک را به همراه پایه تخت مخصوص خودش استفاده کنید تا تاثیر بیشتر آن را در راحتی احساس کنید.

فروشگاه اینترنتی دی ایران مدلهای زیبا  و متنوع  این کالا را به همراه تخت خواب . یا بصورت جداگانه  بصورت رایگان برای هموطنان عزیز ارسال خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.