اتاق جلسات و کنفراس یک شرکت یا سازمان باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

اتاق جلسات ، یکی از مهمترینقسمت های یک سازمان  و یا اداره است. این موضوع از این جهت دارای اهمیت است  که طراحی یک فضای عالی و مناسب، بر نوع ارائه مطالبو این که چقدر بر افراد حاضر در اتق جلسات موثر است، لازم است. در اتاق جلسات  مدیرهای کل و مدیرهای قسمت های متعدد و همچنین مسئولان رده های  بالا یک شرکت و یا اداره سخنرانی می کنند؛ که خوب به پیروی  آن تصمیم های  آینده و نگاه های مهمی در آن مطرح می شود.پس  وجود دکوراسیون داخلی اتاق جلسات مناسب الزامی مهم  است. از میز ها و مبلمان داخل اتاق جلسات گرفته تا نوع چیدمان وسایل مختلف ؛ باید با یک ساختار کاملا حساب شده و متناسب با امور شرکت ومحیط  اداره طراحی گردد.اندازه  و ابعاد اتاق جلسات اهمیت عمده ای در طراحی دکوراسیون آن  دارد. باید به محدودیت های مکان مورد استفاده توجه شود؛ تا بتوان وسیله های مهم مثل میز با  اندازه مناسب برای آن تهیه کرد. بهتر است میز کنفرانس در وسط اتاق  گیرد. پس به این نکته توجه داشته باشید که اطراف آن فضای کافی برای رفت و آمد و پذیرایی، وجود داشته باشد. این فضا را طوری محاسبه و در نظر  بگیرید که به راحتی افراد  بتوانند صندلی ها را جابجا کنند .

میزهایی که برای سالن کنفرانس در نظر گرفته می شود، از نوع میزهای کشیده و با طولی بلند است . معمولا یا به صورت مستطیلی و یا بیضی انتخاب می شود. در بعضی  موارد خاص از میز را به صورت U شکل انتخاب می کنند. صندلی ها در اطراف میز  چیده می شوند. توجه داشته باشید که معمولا یک طرف میز به صورت جایگاه سخنران انتخاب  شود. صندلی ها باید به گونه ای قرار بگیرند که به راحتی بتوانند  جایگاه سخنران را ببینند .

اگر تعداد افراد حاضر در اتاق جلسات زیاد باشد  بهتر است از میزهای میان تهی استفاده کنید. این کار امکان رفت و آمدبرای حاضرین در اتاق جلسات را راحت تر میکند و برای پذیرایی فضایی مناسب در دسترس خواهد بود .

اتاق جلسات 4

اتاق جلسات 2

اتاق جلسات 1

منبع: دی ایران

میز کامپیوتر مدرن ام دی اف با ارسال رایگان-30%ارزان تر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.